TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W nowy rozkładzie jazdy do Helu znowu autobusami
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.12.2017 09:56:05 10 komentarzy
W nowy rozkładzie jazdy do Helu znowu autobusami

Nic się nie zmienia na linii helskiej w nowym rozkładzie jazdy na linii helskiej. Obok zmodernizowanej niedawno linii kolejowej jeździć będą zastępcze autobusy.

Nic się nie zmienia na linii helskiej w nowym rozkładzie jazdy na linii helskiej. Obok zmodernizowanej niedawno linii kolejowej jeździć będą zastępcze autobusy.

Przewozy Regionalne ogłosiły właśnie przetarg na wykonywanie takich połączeń. na trasie Władysławowo – Hel – Władysławowo w celu uzupełnienia realizowanych na tej trasie kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od 8.1.2018 r. do 26.4.2018 r. oraz od 1.10.2018 r. do 8.12.2018 r. A zatem tylko w sezonie pełną obsługę zapewnią pojazdy kolejowe. Poza nim będziemy mieli autobusy. Dziś do Helu cztery razy dziennie zamiast pociągów dojeżdża PKS Gdynia.

Do realizacji usługi przewozowej w nowym roku niezbędne jest dysponowanie dwoma autobusami o pojemności minimum czterdzieści dziewięć miejsc siedzących i pięćdziesiąt pięć stojących, przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych, dopuszczonymi do ruchu, posiadającymi aktualne ubezpieczenie OC oraz NNW dla kierowcy i pasażera, wyprodukowanymi nie wcześniej niż 2002 roku.

Podróżni, co oczywiste, będą korzystać z tych połączeń na podstawie biletów Przewozów Regionalnych.

Braki taborowe i oszczędności. To dwa główne powody zastępowania pociągów autobusami. Wartość usługi przewoźnik oszacował między 200 000,00 i 300 000,00 zł netto.

Oferty w przetargu można składać do 21 grudnia 2017 roku.Sprawdź też:
Hel
Władysławowo
ZKA
Przewozy Regionalne
 • q – 06.12.2017

  Oszczędzają na zwykłym szynobusie, co nie przeszkadza konkurencyjnemu portalowi lobbować za elektryfikacją i przekonywać, że takowa jest konieczna również dla ruchu pozasezonowego.

 • Zetes – 06.12.2017

  Skoro brakuje pasażerów, takie rozwiązanie jest w pełni racjonalne. Pomiędzy Lęborkiem a Łebą pociągi kursują jedynie latem . Na stałe w Łebie mieszka niespełna 4 tys. osób...

 • akuku – 06.12.2017

  Rozumiem że teraz PRy oddadzą grzecznie dotację z Urzędu Marszałkowskiego przeznaczoną na wykonywanie kolejowych rpzewozów pasażerskich.

 • akuku – 06.12.2017

  @Zetes:Dlatego nie pojadę do Łeby, bo nie chcę się męczyć jazdą samochodem z Krakowa po polskich wyrobach autostradopodobnych, a w sezonie letnim to człowiek nie odpocznie. Ja wyjeżdżam nad Bałtyk z rodziną w czerwcu lub wrześniu. Wtedy naprawdę można odetchnąć.Poza tym, dla tych 4 tysięcy mieszkańców to można jakoś sensownie te cztery pary dziennie wyobiegować i uruchomić. Ale skoro na lepszych liniach jest taka dziadownia, to czego tu wymagać...

 • dddbb – 06.12.2017

  @akuku: to nie są oszczędności Przewozów Regionalnych, tylko Marszałka. Skoro nie dał kasy, to PRy nie mają co oddawać.

 • Waldek – 06.12.2017

  Jakby PR miały tabor to nikt by nie uruchamiał autobusów. A tak kicha. Mogliby nawet wahadło jednoczłonowe puścić.

 • akuku – 06.12.2017

  @dddbb:Czyli Marszałek uruchamia przewozy autobusowe zintegrowane taryfowo z pociągami ;)

 • www – 06.12.2017

  No, ale jeżeli na trasie do Helu jeździ to co na zdjęciu to trudno pojąć dlaczego krótki skład jest za duży. A tak w ogóle to ktoś powinien kasę UE zwrócić skoro nie zachowuje ciągłości projektu.

 • elekt – 07.12.2017

  A ja glupi myslalem, ze PLK beda robic dodatkowe mijanki.

 • Zetes – 07.12.2017

  @akuku W pełni podzielam Twój pogląd, że najlepiej wypoczywa się nad morzem poza sezonem letnim. Z dotarciem do Łeby nie ma większego problemu. Z Krakowa do Lęborka przez cały rok kursuje Pendolino oraz nocny TLK a stamtąd nad morze to już o przysłowiowy rzut kamieniem - busów nie brakuje Przed laty istniało bezpośrednie (sezonowe) połączenie Kraków - Łeba...

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.