TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W nowy rozkładzie jazdy do Helu znowu autobusami
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.12.2017 09:56:05 10 komentarzy
W nowy rozkładzie jazdy do Helu znowu autobusami

Nic się nie zmienia na linii helskiej w nowym rozkładzie jazdy na linii helskiej. Obok zmodernizowanej niedawno linii kolejowej jeździć będą zastępcze autobusy.

Nic się nie zmienia na linii helskiej w nowym rozkładzie jazdy na linii helskiej. Obok zmodernizowanej niedawno linii kolejowej jeździć będą zastępcze autobusy.

Przewozy Regionalne ogłosiły właśnie przetarg na wykonywanie takich połączeń. na trasie Władysławowo – Hel – Władysławowo w celu uzupełnienia realizowanych na tej trasie kolejowych przewozów pasażerskich w okresie od 8.1.2018 r. do 26.4.2018 r. oraz od 1.10.2018 r. do 8.12.2018 r. A zatem tylko w sezonie pełną obsługę zapewnią pojazdy kolejowe. Poza nim będziemy mieli autobusy. Dziś do Helu cztery razy dziennie zamiast pociągów dojeżdża PKS Gdynia.

Do realizacji usługi przewozowej w nowym roku niezbędne jest dysponowanie dwoma autobusami o pojemności minimum czterdzieści dziewięć miejsc siedzących i pięćdziesiąt pięć stojących, przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych, dopuszczonymi do ruchu, posiadającymi aktualne ubezpieczenie OC oraz NNW dla kierowcy i pasażera, wyprodukowanymi nie wcześniej niż 2002 roku.

Podróżni, co oczywiste, będą korzystać z tych połączeń na podstawie biletów Przewozów Regionalnych.

Braki taborowe i oszczędności. To dwa główne powody zastępowania pociągów autobusami. Wartość usługi przewoźnik oszacował między 200 000,00 i 300 000,00 zł netto.

Oferty w przetargu można składać do 21 grudnia 2017 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hel
Władysławowo
ZKA
Przewozy Regionalne
 • q – 06.12.2017

  Oszczędzają na zwykłym szynobusie, co nie przeszkadza konkurencyjnemu portalowi lobbować za elektryfikacją i przekonywać, że takowa jest konieczna również dla ruchu pozasezonowego.

 • Zetes – 06.12.2017

  Skoro brakuje pasażerów, takie rozwiązanie jest w pełni racjonalne. Pomiędzy Lęborkiem a Łebą pociągi kursują jedynie latem . Na stałe w Łebie mieszka niespełna 4 tys. osób...

 • akuku – 06.12.2017

  Rozumiem że teraz PRy oddadzą grzecznie dotację z Urzędu Marszałkowskiego przeznaczoną na wykonywanie kolejowych rpzewozów pasażerskich.

 • akuku – 06.12.2017

  @Zetes:Dlatego nie pojadę do Łeby, bo nie chcę się męczyć jazdą samochodem z Krakowa po polskich wyrobach autostradopodobnych, a w sezonie letnim to człowiek nie odpocznie. Ja wyjeżdżam nad Bałtyk z rodziną w czerwcu lub wrześniu. Wtedy naprawdę można odetchnąć.Poza tym, dla tych 4 tysięcy mieszkańców to można jakoś sensownie te cztery pary dziennie wyobiegować i uruchomić. Ale skoro na lepszych liniach jest taka dziadownia, to czego tu wymagać...

 • dddbb – 06.12.2017

  @akuku: to nie są oszczędności Przewozów Regionalnych, tylko Marszałka. Skoro nie dał kasy, to PRy nie mają co oddawać.

 • Waldek – 06.12.2017

  Jakby PR miały tabor to nikt by nie uruchamiał autobusów. A tak kicha. Mogliby nawet wahadło jednoczłonowe puścić.

 • akuku – 06.12.2017

  @dddbb:Czyli Marszałek uruchamia przewozy autobusowe zintegrowane taryfowo z pociągami ;)

 • www – 06.12.2017

  No, ale jeżeli na trasie do Helu jeździ to co na zdjęciu to trudno pojąć dlaczego krótki skład jest za duży. A tak w ogóle to ktoś powinien kasę UE zwrócić skoro nie zachowuje ciągłości projektu.

 • elekt – 07.12.2017

  A ja glupi myslalem, ze PLK beda robic dodatkowe mijanki.

 • Zetes – 07.12.2017

  @akuku W pełni podzielam Twój pogląd, że najlepiej wypoczywa się nad morzem poza sezonem letnim. Z dotarciem do Łeby nie ma większego problemu. Z Krakowa do Lęborka przez cały rok kursuje Pendolino oraz nocny TLK a stamtąd nad morze to już o przysłowiowy rzut kamieniem - busów nie brakuje Przed laty istniało bezpośrednie (sezonowe) połączenie Kraków - Łeba...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.