TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W niedzielę upływa ważność e-hologramów na warszawskiej karcie miejskiej
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 28.09.2018 09:32:46
W niedzielę upływa ważność e-hologramów na warszawskiej karcie miejskiej

Ważność wgranego na warszawskich kartach miejskich e-hologram, który uprawnia do wielu ulg m.in. w komunikacji miejskiej, upływa w niedzielę.

Ważność wgranego na warszawskich kartach miejskich e-hologram, który uprawnia do wielu ulg m.in. w komunikacji miejskiej, upływa w niedzielę.

Osoby, które zachowały uprawnienia do posiadania e-hologramu powinny pamiętać o przedłużeniu go na kolejny rok. Można to zrobić m.in. w biletomatach.

E-hologram przysługuje mieszkańcom Warszawy, którzy rozliczają swój PIT w stolicy. Osoby, które mają wgrany e-hologram na kartę miejską i wciąż zachowują uprawnienia do posiadania go, powinny pamiętać o przedłużeniu jego ważności na kolejny rok. Termin upływa w niedzielę, 30 września. Przedłużenia ważności można dokonać w jednym z ponad 700 biletomatów stacjonarnych lub biletomacie pojazdowym, obsługującym bilety kodowane na kartach zbliżeniowych. Te urządzenia są w autobusach i pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej.

Dzięki przedłużeniu ważności e-hologramu pasażerowie zachowają uprawnienia do kodowania na karcie Biletów Warszawiaka, a także Ulgowego Biletu Warszawiaka lub Młodego Warszawiaka, a także zniżek w wielu w muzeach, kinach, ośrodkach sportu, a nawet kawiarniach, restauracjach, szkołach językowych czy u dentysty.

Aby wyrobić sobie Kartę Warszawiaka, należy iść do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM lub Wydziału Obsługi Mieszkańców. Tam należy wypełnić wniosek oraz dołączyć jeden z dokumentów: pierwszą stronę złożonego PIT-u za 2017 rok ze stemplem warszawskiego urzędu skarbowego poświadczającej rozliczenie podatku; urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego składanego drogą elektroniczną i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w 2017 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
karta miejska
ZTM Warszawa