TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W następne wakacje Koleje Małopolskie do Zakopanego już na stałe?
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.08.2017 09:16:49 2 komentarze
W następne wakacje Koleje Małopolskie do Zakopanego już na stałe?

Połączenie do Zakopanego ma potencjał – powiedział wczoraj Grzegorz Stawowy, Prezes Kolei Małopolskich.

Połączenie do Zakopanego ma potencjał – powiedział wczoraj Grzegorz Stawowy, Prezes Kolei Małopolskich.

Przypomniał, że tegoroczne pociągi do stolicy polskich Tatr cieszyły się olbrzymią popularnością. W ostatnim niemalże wszystkie miejsca były zajęte. Stąd też przewoźnik najprawdopodobniej w przyszłym roku także uruchomi takie kursy. I to w znacznie szerszym zakresie.

Myślimy o stałym wakacyjnym połączeniu do Zakopanego – mówił Grzegorz Stawowy. Miałaby to być alternatywa dla połączeń przewoźników państwowych. Szef Kolei Małopolskich wskazał bowiem na możliwość realizacji kursów w oparciu o przewoźników samorządowych. Pasażerowie, którzy dojeżdżają do Krakowa innymi pociągami mieliby zatem możliwość przesiadki do składów Kolei Małopolskich.

Dziś na trasie do Zakopanego regularne kursy obsługują Przewozy Regionalne. Standard podróży jest jednak znacznie niższy, pisaliśmy o tym w InfoRail.pl.

Ostatni długi weekend pokazał, że jest zapotrzebowanie na takie połączenia – mówił Stawowy. I dodał, że pociągami Kolei Małopolskich podróżowały osoby, które dojechały do Krakowa np. z Wrocławia. Ideałem dla samorządowych przewoźników byłoby, gdyby w przyszłości ci pasażerowie mogli dojechać do Małopolski pociągami Kolei Dolnośląskich. Wówczas być może koncepcja wspólnego biletu samorządowego byłaby jeszcze bardziej atrakcyjna dla pasażerów. Jeśli, rzecz jasna, zostałaby rozwinięta. Dziś bowiem bilet nie obowiązuje w pociągach komercyjnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Zakopane. Kraków
Małopolska
  • G.kolejarz – 23.08.2017

    Dobrze byłoby aby tak się stało bo na razie w Tatry można pojechać tylko jednym pociągiem który zapewnia odpowiedni standard. Jest to EIC Tatry.TLK oraz kibel PR uwłaczaja godności człowieka.

  • d – 23.08.2017

    Te marne 140km to pociąg wyższej kategorii powinien robić maksymalnie w 1h30'.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!