TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W maju kolej przewiozła ponad 26 mln pasażerów
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 30.06.2017 09:38:02 3 komentarze
W maju kolej przewiozła ponad 26 mln pasaż.erów

Koleje w Polsce w maju tego roku przewiozły 26,8 mln pasażerów, to rekordowa liczba na przestrzeni ostatnich 10 lat - poinformował w czwartek Urząd Transportu Kolejowego

Koleje w Polsce w maju tego roku przewiozły 26,8 mln pasażerów, to rekordowa liczba na przestrzeni ostatnich 10 lat - poinformował w czwartek Urząd Transportu Kolejowego. To wzrost o 5,26 proc. w stosunku do maja roku 2016, kiedy to z usług kolei skorzystało 25,4 mln pasażerów.

Od stycznia do maja tego roku kolej przewiozła 127,6 mln pasażerów, podczas gdy w tym samym czasie rok temu było ich 121,5 mln. Wzrost w tym roku wyniósł więc 5 proc.

Według UTK wpływ na tak dobre wyniki przewozowe miał znaczący wzrost liczby pasażerów zarówno w ruchu dalekobieżnym, jak i w aglomeracyjnym i regionalnym.

Największy udział w przewozach pod względem przewiezionych pasażerów miały w okresie od stycznia do mają Przewozy Regionalne, które przewiozły 27 proc. pasażerów. Na drugi miejscu są Koleje Mazowiecki z 21,2 proc. udziałem, trzecie miejsce należy do PKP SKM - 13,6 proc. PKP Intercity z 12,9 proc. udziałem są na miejscu czwartym.

Średnia odległość przejazdu pasażera w maju 2017 r. wyniosła 65 km.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
pasażer
  • kolejarz – 30.06.2017

    Dobrze, że w końcu kolej odzyskuje rynek. Źle, że kilkanaście lat temu oddał go bez walki.

  • Andrew – 01.07.2017

    Znowu wzrost. Pięknie. A jak wyglądały te liczby w 2000r?

  • kolejFAN – 03.07.2017

    ILE WIĘCEJ By przewiozła gdyby:1.był wspólny bilet2. nie było chorej taryfy EX3.nie było durnych miejscówek4.pociągi jeździłyby w takcie i na wielu obecnie nieczynnych liniach???5. ilość poc pospiesznych byłąby taką, jak przed wrogim przejęciem przez PIC? (2008rok)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.