TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W lipcu minimalny spadek przewozów kolejowych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 04.09.2017 10:00:16
W lipcu minimalny spadek przewozów kolejowych

Z usług polskich kolei w lipcu tego roku zdecydowało się skorzystać 25,2 mln pasażerów, to zaledwie o 0,8 proc. mniej niż rok wcześniej, kiedy to pociągami pojechało 25,4 mln osób

Z usług polskich kolei w lipcu tego roku zdecydowało się skorzystać 25,2 mln pasażerów, to zaledwie o 0,8 proc. mniej niż rok wcześniej, kiedy to pociągami pojechało 25,4 mln osób - poinformował Urząd Transportu Kolejowego i zaznaczył, że rok wcześniej na wyniki przewozowe wpływ miały m.in. Światowe Dni Młodzieży.

UTK poinformował, że w dalszym ciągu wzrasta liczba pasażerów jeżdżących pociągami dalekobieżnymi, co widoczne jest w wynikach pracy przewozowej – wzrost o 2,9 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym oraz średniej odległości przejazdu, która wzrosła w lipcu do 81 km z 78 km rok wcześniej.

Jak informuje urząd od stycznia do końca lipca 2017 roku z usług liczba pasażerów, którzy skorzystali z kolei wzrosła o 4,2 proc. do prawie 179 mln pasażerów, podczas gdy rok wcześniej było ich 171,3 mln.

Według UTK ważne jest, że utrudnienia związane z modernizacją infrastruktury nie przełożyły się na mniejsze zainteresowanie pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.