TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W lipcu minimalny spadek przewozów kolejowych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 04.09.2017 10:00:16
W lipcu minimalny spadek przewozów kolejowych

Z usług polskich kolei w lipcu tego roku zdecydowało się skorzystać 25,2 mln pasażerów, to zaledwie o 0,8 proc. mniej niż rok wcześniej, kiedy to pociągami pojechało 25,4 mln osób - poinformował Urząd Transportu Kolejowego i zaznaczył, że rok wcześniej na wyniki przewozowe wpływ miały m.in. Światowe Dni Młodzieży.

UTK poinformował, że w dalszym ciągu wzrasta liczba pasażerów jeżdżących pociągami dalekobieżnymi, co widoczne jest w wynikach pracy przewozowej – wzrost o 2,9 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym oraz średniej odległości przejazdu, która wzrosła w lipcu do 81 km z 78 km rok wcześniej.

Jak informuje urząd od stycznia do końca lipca 2017 roku z usług liczba pasażerów, którzy skorzystali z kolei wzrosła o 4,2 proc. do prawie 179 mln pasażerów, podczas gdy rok wcześniej było ich 171,3 mln.

Według UTK ważne jest, że utrudnienia związane z modernizacją infrastruktury nie przełożyły się na mniejsze zainteresowanie pasażerów.Sprawdź też:
rynek

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.