TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W Beskidy po nowej infrastrukturze
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.04.2018 10:52:18
W Beskidy po nowej infrastrukturze (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą remont mostu nad rzeką Białą w Grybowie. Będą lepsze podróże w Beskidy trasą Tarnów – Muszyna. Na inwestycję przeznaczono ponad 60 mln zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą remont mostu nad rzeką Białą w Grybowie. Będą lepsze podróże w Beskidy trasą Tarnów – Muszyna. Na inwestycję przeznaczono ponad 60 mln zł.

Podróżni korzystają już z odnowionych peronów w Ptaszkowej i Mszalnicy. Będzie przebudowany wiadukt kolejowy w Nowym Sączu – podaje spółka.

Inwestycja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na odcinku Grybów – Kamionka Wielka ułatwi dostęp do małopolskich atrakcji turystycznych na południu regionu. PLK wymieniają tory, rozjazdy i elementy sieci trakcyjnej. Trwa przebudowa peronów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych. Wykonawca przygotowuje się do przebudowy wiaduktu w Nowym Sączu przy ul. Zielonej. Inwestycja jest kontynuacją prac rozpoczętych w sierpniu 2017 r.

Podróżni korzystają już z odnowionych peronów na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica, które zostały wyposażone w nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Jest też lepsze oświetlenie oraz oznakowanie. Zamontowano także system dotykowy dla osób niedowidzących. W połowie bieżącego roku do dyspozycji pasażerów będą kolejne przebudowane obiekty, które ułatwią korzystanie z komunikacji kolejowej.

Kończy się remont mostu kolejowego w Grybowie. To ważny punkt inwestycji na trasie Tarnów – Muszyna. Obiekt o długości 137 m ma 6-przęseł. Jest odnowiony, wzmocniony i zabezpieczony przed korozją. Przy filarach umacniane są brzegi rzeki.

Przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu przy ul. Zielonej ma istotne znaczenie dla ruchu kolejowego i drogowego. Obiekt zapewni sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd pociągów. Podobnie będzie dla samochodów. Dzięki inwestycji PLK wiadukt będzie wyższy i szerszy. (wysokość 4,20 m, szerokość 10 m). Auta pojadą po 2 pasach ruchu po 3 m. Będzie wygodniejsze przejście dla pieszych w rejonie ul. Zielonej. Rozpoczęła się już przebudowa torów w rejonie wiaduktu. W czerwcu wykonawca będzie ściągał przęsła. Zadanie obejmuje min. budowę nowych podpór i przęseł oraz przebudowę torów i montaż rozjazdu.

Inwestycje między Grybowem a Kamionką Wielką zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym a także drogowym. Zapewni go przebudowa 22 przejazdów kolejowo-drogowych min. w Grybowie, Ptaszkowej, Białej Wyżnej, Mszalnicy. Nowa nawierzchnia jezdni usprawni przejazd samochodów i ruch pieszy.

Prace PLK na trasie Tarnów – Muszyna, obejmują też 28 obiektów inżynieryjnych, w tym 5 wiaduktów i 4 mosty. Szybsze podróżowanie na trasie zapewni wymiana ok. 19 km torów.

Dwa zadania inwestycyjne tj. dotyczące odcinka Grybów – Kamionka oraz wiaduktu w Nowym Sączu, zaplanowano w latach 2017 – 2018. Realizowane są w ramach projektu "Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna" i finansowane ze środków budżetowych.

Ich łączna wartość to 62 mln zł netto. Zasadniczym celem prac jest zwiększenie kolejowej dostępności regionów atrakcyjnych turystycznie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
wiadukt
most