TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W 31 minut z Legnicy do Wrocławia. Rekordowy czas
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.11.2017 14:05:09 7 komentarzy
W 31 minut z Legnicy do Wrocławia. Rekordowy czas

Zaledwie 31 minut potrzebował pociąg Kolei Dolnośląskich na pokonanie trasy Legnica – Wrocław Główny. Rekordowy przejazd specjalny miał miejsce w niedzielę 26 listopada przy okazji pikniku kolejowego zorganizowanego przez regionalnego przewoźnika.

Zaledwie 31 minut potrzebował pociąg Kolei Dolnośląskich na pokonanie trasy Legnica – Wrocław Główny. Rekordowy przejazd specjalny miał miejsce w niedzielę 26 listopada przy okazji pikniku kolejowego zorganizowanego przez regionalnego przewoźnika.

W dwóch nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołach trakcyjnych podróżowało ponad 500 pasażerów. Długość składu również była rekordowa, dwa połączone pociągi miały łączna długość prawie 200 metrów. Rekordowa podróż z Legnicy do Wrocławia Głównego pokazuje jak duży potencjał ma transport kolejowy na terenie Dolnego Śląska. Od nowego rozkładu jazdy, który wchodzi w życie już 10 grudnia najszybsze pociągi pokonają trasę pomiędzy dwoma największymi miastami regionu w 44 minuty. Pozostałym zatrzymującym się na każdej stacji zajmie to około 50 minut. To czas, z którym nie może mierzyć się transport samochodowy.

Tak szybko po torach pomiędzy Legnicą a Wrocławiem jak Koleje Dolnośląskie nie jeździł jeszcze żaden przewoźnik. Kupione w tym roku nowoczesne składy są stworzone do komfortowego podróżowania przy dużych prędkościach. Stan infrastruktury kolejowej w naszym regionie między innymi dzięki inwestycjom Zarządu Województwa ulega ciągłej poprawie, przez co Dolnoślązacy mogą podróżować coraz szybciej, czego świadkami byliśmy w ostatnią niedzielę – zaznaczył Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Podwójny skład Kolei Dolnośląskich podczas niedzielnego przejazdu mknął po szynach z prędkością 160 km/h. To maksymalna prędkość dopuszczalna na tym odcinku zmodernizowanej linii kolejowej między Legnicą a Wrocławiem.

Prowadzenie takiego pociągu to naprawdę wielka przyjemność. Kiedy tylko dowiedziałem się, że będę miał okazję uczestniczyć w tym przejeździe poczułem radość, że napisaliśmy w niedzielę nowy rozdział historii kolei na Dolnym Śląsku – mówi Łukasz Wolski, maszynista Kolei Dolnośląskich.

Mam nadzieję, że wspólnie z właścicielem infrastruktury PKP PLK uda nam się jeszcze przyśpieszyć i zejść poniżej granicy 30 minut – mówi Jerzy Michalak Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za transport. W przyszłości we współpracy organizatora z przewoźnikiem KD planujemy uruchomić na głównych trasach do Wrocławia przyśpieszone pociągi typu REGIO EXPRESS, których atrakcyjny czas przejazdu z całą pewnością przyciągnie nowych pasażerów i spowoduje zmniejszenie liczby samochodów wjeżdżających do Wrocławia z okolicznych miast regionu. Wzrost atrakcyjności kolei to nasz cel który od lat konsekwentnie realizujemy wspólnie z Kolejami Dolnośląskimi – dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Legnica
Wrocław
 • PPP – 27.11.2017

  Newag się uaktywnił PR-owo w ostatnich dniach. To dobrze, ale zastanawiam się czy tak na zawsze, czy tylko w związku z podbijaniem bębenka opcji strategicznych...?

 • Alaska – 27.11.2017

  Tylko dygresja z 1936 roku. 15 maja 1936r. z Berlina, z Dworca Śląskiego (to dzisiejszy Ostbahnhof) wyjechał pierwszy super szybki pociąg do Bytomia. Nazwano go „Fliegender Schlesier” czyli „Latający Ślązak”. Z racji oszałamiającej prędkości jaką osiągał – czyli średnio ok. 130 km na godz., a chwilami nawet 160, powszechnie wołano nań „Latający Pieron”. Podróż do stacji końcowej w Bytomiu trwała 4 godziny 25 minut.

 • mechanik – 27.11.2017

  @ "... najszybsze pociągi pokonają trasę pomiędzy dwoma największymi miastami regionu ..."Wałbrzych jest większy od Legnicy.

 • mechanik – 27.11.2017

  To straszne że jest większy!

 • PZ – 27.11.2017

  Nie to straszne i niepojęte (dla Ciebie), że to wydarzyło się na E30. Czekamy na elektryfikację do Zgorzelca i czas jazdy poniżej 90 minut z 2-3 postojami po drodze.

 • mechanik – 27.11.2017

  Dla mnie? Bo nie bardzo chwytam?!

 • realista – 27.11.2017

  Cicho dzieciaki. Kłócicie sie o pierdoły. W takim razie czekamy na pociągi które nie będą wszędzie stawać. Przydały by sie bo naprawde nie ma potrzeby aby np pociąg do drezna stawał na każdej wiosce.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!