TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W 2022 roku pociągi wrócą do Zegrza z prędkością 80 km/h
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.10.2019 13:15:08
W 2022 roku pociągi wrócą do Zegrza z prędkością 80 km/h (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont trasy Wieliszew – Zegrze. Ma on zapewnić lepszy dostęp do kolei w północnej części województwa mazowieckiego.

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont trasy Wieliszew – Zegrze. Ma on zapewnić lepszy dostęp do kolei w północnej części województwa mazowieckiego.  

Dzięki inwestycji po latach wrócą pociągi pasażerskie na nieczynną linię. Inwestycja zwiększy atrakcyjność regionu. Projekt realizowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i remont linii kolejowej na odcinku Wieliszew – Zegrze (nr 28). Inwestycja jest znacząca zwłaszcza dla północnej części Mazowsza.

Po zakończeniu prac będzie możliwe wznowienie ruchu pociągów. Zapewni to lepsze dojazdy do Warszawy oraz ze stolicy nad Zalew Zegrzyński. Na trasie zbudowany zostanie dodatkowy przystanek w rejonie skrzyżowania linii z ul. Modlińską (droga wojewódzka 631).

Stacja Zegrze będzie przebudowana. Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów z dwóch komfortowych peronów. Będą wyposażone w ławki, wiaty i funkcjonalne oświetlenie. Dobrą orientację zapewnią tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Będą udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Linie naprowadzające ułatwią dojście osobom niewidomym i słabowidzącym.

Prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe na terenie Mazowsza przywrócą nowe możliwości nieczynnym odcinkom linii np. Wieliszew – Zegrze. Dostrzegamy też potrzebę wzmocnienia linii wylotowych z aglomeracji i planujemy nowe dodatkowe tory. Takie rozwiązanie przełoży się na jeszcze lepsze podróże koleją – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

Prace na odcinku Wieliszew – Zegrze obejmą wymianę torów, budowę sieci trakcyjnej i rozjazdów na 3,5 km odcinku. Zamontowany będzie nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym. Przebudowany będzie przejazd kolejowo-drogowy na ul. Modlińskiej. Po remoncie pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 80 km/h.

Realizacja zadania planowana jest w systemie "projektuj i buduj" od 2020 roku, a zakończenie w 2022 r. Projekt "Prace na linii kolejowej nr 28 Wieliszew – Zegrze" ubiega się o finansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Zegrze
stacja
remont
peron
  • Paul Raeg'ë – 20.10.2019

    Akurat odbudowa Zegrza to debilizm stulecia pokazująca jak rajcy bawią się kolejką. Zamiast tego nalezałiby się zająć zaadaptowaniem i wykorzystaniem bocznicy Wodociągu Płn oraz budową STACJI w Nieporęcie.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.