TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

W 2018 r. inwestycje kolejowe w warmińsko-mazurskim?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.01.2018 10:25:42 2 komentarze
W 2018 r. inwestycje kolejowe w warmińsko-mazurskim?

PKP PLK poinformowały, że w 2018 roku remontowane będą kolejowe trasy we wschodniej części Warmii i Mazur.

PKP PLK poinformowały, że w 2018 roku remontowane będą kolejowe trasy we wschodniej części Warmii i Mazur.

W Olsztynie podsumowano ubiegłoroczną realizację inwestycji drogowych i kolejowych oraz podano plany dotyczące budowy infrastruktury na ten rok.

Podsumowując inwestycje kolejowe prezes PKP PLK Ireneusz Merchel powiedział, że mijający rok był czasem podpisywania umów i rozpoczynania prac budowlanych.

Obecnie wartość prac budowlanych na kolei wynosi 26 mld zł, wykonano już prace warte 5 mld zł, a zadania o wartości 9 mld zł są w trakcie procedur przetargowych - dodał.

Zapowiedział, że na Warmii i Mazurach prowadzone będą prace na odcinkach Olsztyn-Działdowo. Remont trasy pozwoli na rozwinięcie prędkości przez pociągi do 140 km/h. Prace, które zakończą się w 2019 r. pozwolą na skrócenie podróży pociągiem z Olsztyna do Warszawą do 2 godz.

Merchel przypomniał, że modernizacja tras kolejowych prowadzona będzie także we wschodniej części regionu między Szczytnem a Ełkiem oraz Ełkiem a Korszami. Dzięki modernizacji tras kolejowych pociągi będą jeździć z prędkością do 120 km/h; odbudowane zostaną stacje Spychowo i Drygały i zmodernizowany dworzec w Szczytnie.

Obecny na konferencji były wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit powiedział, że modernizacja infrastruktury kolejowej i drogowej wpływa realnie na rozwój regionu. "To jest pewien rozpęd, już czujemy skutki tych zmian infrastrukturalnych. Na Warmii i Mazurach lokuje się znacznie więcej przemysłu. Mamy więcej miejsc pracy, wzrastają wynagrodzenia. To nie są obietnice, ale twarde fakty" - dodał.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
PKP PLK
warmińsko-mazurskie
  • xtrain – 03.01.2018

    .... Orzysz...Mikołajki...Mrągowo...Biskupiec...Czerwonka...?...?

  • kolejFAN – 03.01.2018

    Bartoszyce-Korsze i Lidzbark Warm. - Czerwonka. Plus drut.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.