TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Vectron na przeglądzie, siódemka z pociągiem z Berlina, opóźnienie gotowe
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.08.2019 16:47:02 3 komentarze
Vectron na przeglądzie, siódemka z pociągiem z Berlina, opóźnienie gotowe

PKP Intercity mają cały czas problemy z szybkimi lokomotywami. Stąd też wczoraj pociąg z Berlina do Warszawy poprowadziła siódemka.

PKP Intercity mają cały czas problemy z szybkimi lokomotywami. Stąd też wczoraj pociąg z Berlina do Warszawy poprowadziła siódemka.

I nie obyło się bez opóźnienia. Jak ustaliliśmy lokomotywa EP07 na czele składu z Berlina to efekt skierowania wypożyczonego Vectrona na obowiązkowy przegląd. Warto przypomnieć, że PKP Intercity wypożyczyły tę lokomotywę aby uzupełnić braki szybkich elektrowozów, mogących prowadzić pociągi z Warszawy do Berlina. Cały czas bowiem niedostępne są wszystkie Husarze.

Jak kilka dni temu pisaliśmy w InfoRail.pl nie wiadomo ile potrwa przerwa w eksploatacji lokomotywy, która wykoleiła się w Warszawie. Czeka ona na decyzję komisji badającej to zdarzenie. Brak szybszych lokomotyw zmusza niejako do zastępowania ich niezawodnymi siódemkami, które jednak mogą rozpędzić się do prędkości 125 km/h. A to wpływa na czasy przejazdu. Wczoraj (28 sierpnia) pociąg z Berlina przyjechał do Warszawy opóźniony ponad pół godziny.

Jak udało nam się ustalić był to przypadek jednostkowy, planowo do poradzenia pociągów berlińskich przewidziane są lokomotywy EU44 i wspomniany wypożyczony Vectron.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
lokomotywa
EP07
Berlin
 • Adrian Witczak – 29.08.2019

  W artykule jest błąd merytoryczny, mianowicie " niedostępne są wszystkie husarze" co sugeruje niedostępność całej serii pojazdów a nie tylko pojedynczych egzemplarzy

 • Norbert Suwalski – 29.08.2019

  Z EP07 czy z Husarzem opóźnienia są nagminnie, w zeszły piątek 50 minut opóźnienia

 • Mateusz Nowicki – 29.08.2019

  Uuuu

 • Kaszebe – 29.08.2019

  Gdyby dali"Czesie"/EP05/to przybycie byłoby o planie,ha,ha.

 • Jarosław Łuczak – 29.08.2019

  najważniejsze że do jechał do celu a że się spóźnił tak czasami bywa lokomotywę można szybko zmienić niż zepsutego busa

 • DarekP – 30.08.2019

  A CD jakoś udało się kupić za dobrą cenę 2 Taurusy/Husarze. Ale żeby kupić trzeba się dobrze rozglądać i chcieć kupić, a nie tylko labidzić, że lokomotyw brakuje.

 • pyrlander – 02.09.2019

  @Norbert Suwalski - gdy skład prowadzi Husarz, opóźnienie prawie zawsze powstaje po stronie niemieckiej.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.