TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Utrudnienia w ruchu pociągów Eurostar przez strajk celników
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 18.03.2019 08:23:01
Utrudnienia w ruchu pociągów Eurostar przez strajk celników (foto: Wikipedia)

Prowadzony od początku marca strajk francuskich celników spowodował w niedzielę poważne utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów Eurostar na trasie Paryż-Londyn.

Prowadzony od początku marca strajk francuskich celników spowodował w niedzielę poważne utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów Eurostar na trasie Paryż-Londyn.

Przewoźnik apeluje, by na podróż decydować się tylko w razie "absolutnej konieczności".

Z powodu strajku włoskiego prowadzonego przez agentów odprawy celnej w niedzielę ze stolicy Francji do Londynu nie wyjechały cztery składy Eurostar; w poniedziałek z rozkładu mają wypaść kolejne trzy połączenia.

Z obawy przed pogorszeniem warunków pracy w związku ze zbliżającym się terminem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej celnicy w Calais i Dunkierce od początku marca prowadzą akcję strajkową, domagając się podwyżki wynagrodzeń i zwiększenia zatrudnienia.

Z powodu strajku włoskiego, którego uczestnicy wykonują swoje zadania, ale w sposób nadmiernie drobiazgowy i powolny, przy wjeździe do tunelu pod kanałem La Manche oraz w portach promowych od tygodni tworzą się zatory i dochodzi do opóźnień.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Francja
strajk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.