TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Utrudnienia na trasie Białystok-Warszawa. Kradzież trakcji
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.01.2018 14:22:40 2 komentarze
Utrudnienia na trasie Białystok-Warszawa. Kradzież trakcji

Do wieczora w środę mają potrwać utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Białystok-Łapy - informuje PKP PLK. W nocy pod Białymstokiem doszło do kradzieży linii trakcyjnej, trwa naprawa uszkodzeń, pociągi korzystają z jednego toru.

Do wieczora w środę mają potrwać utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Białystok-Łapy - informuje PKP PLK. W nocy pod Białymstokiem doszło do kradzieży linii trakcyjnej, trwa naprawa uszkodzeń, pociągi korzystają z jednego toru.

Jak poinformował PAP Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, doszło do kradzieży ok. 40 metrów drutu jezdnego i uszkodzenia ok. 280 metrów sieci trakcyjnej. O zdarzeniu powiadomiona została Straż Ochrony Kolei oraz policja.

Jakubowski dodał, że zapewniony został przejazd pociągów na trasie Warszawa–Białystok, ale pomiędzy stacją Łapy a Białymstokiem odbywa się w on po jednym torze. Pociągi mają jednak opóźnienia, sięgające od - jak podał - kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Jak zapewnia PKP PLK pasażerowie informowani są na bieżąco o zmieniającej się sytuacji. Jakubowski poinformował PAP, że całkowity, dwutorowy ruch pociągów na trasie ma zostać przywrócony w środę w godzinach wieczornych, ok. 17-18.

Nadkom. Tomasz Krupa z podlaskiej policji poinformował PAP, że do kradzieży trakcji doszło we wtorek w nocy w rejonie stacji kolejowej Klepacze pod Białymstokiem, a straty zostały oszacowane na 10 tys. zł.

Po przeprowadzonych oględzinach i zebraniu śladów, policja poszukuje sprawców kradzieży. Krupa dodał, że na razie nie ma informacji o tym, czy złodziej działał sam, czy może była to zorganizowana grupa. Przypomniał, że za to przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Jak podaje PKP PLK, w ciągu doby między Białymstokiem a Łapami przejeżdża ok. 50 pociągów, zarówno dalekobieżnych jak i lokalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
Warszawa
trakcja
PKP PLK
  • Aha. – 03.01.2018

    Witamy w Polsce...

  • Janek z 2 klasy – 03.01.2018

    Podciągnąć pod akt tertoryzmu- 25 lat pierdla. Również wsadzić właściciela składu złomu z konfiskatą majątku włącznie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.