TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Utrudnienia na odcinku Bielsko-Biała – Wilkowice. Remont
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.04.2018 10:33:32
Utrudnienia na odcinku Bielsko-Biała – Wilkowice. Remont (foto: Wikipedia/Travelarz, lic.CC BY-SA 3.0 pl)

Kolej remontuje szlak z Bielska-Białej do Wilkowic. Z tego powodu od wtorku pasażerów czekają utrudnienia. Na odcinku od Bielska-Białej do Łodygowic/Żywca do 28 maja podróżni będą korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej.

Kolej remontuje szlak z Bielska-Białej do Wilkowic. Z tego powodu od wtorku pasażerów czekają utrudnienia. Na odcinku od Bielska-Białej do Łodygowic/Żywca do 28 maja podróżni będą korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej – podały PKP PLK.

"Zmiany wynikają z prac na odcinku Bielsko-Biała Lipnik – Wilkowice Bystra. Do 28 maja kolejarze wymienią tam rozjazdy i sieć trakcyjną. Efektem będzie podniesienie prędkości, z którą będą mogły tu jechać pociągi, do 120 km na godz. dla składów pasażerskich i do 100 km na godz. dla towarowych. Zwiększy się też poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz komfort obsługi podróżnych" – poinformował Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

W tym czasie zmieni się również trasa pociągów Kolei Śląskich do Zakopanego. Pojadą one przez Kozy i Wadowice.

Jednocześnie podróżujących pociągiem Intercity "Soła" z Warszawy do Zwardonia do celu dowiozą autobusy. Pasażerowie przesiądą się do nich w Bielsku-Białej. Pociąg Intercity "Halny" z Bydgoszczy do Zakopanego pojedzie zmienioną trasą przez Kozy i Wadowice.

"Zmiany zostały uwzględnione w rozkładach jazdy pociągów. Podróżni będą również informowani przez zapowiedzi megafonowe oraz drużyny konduktorskie" – podał Karniewski.

Prace są częścią projektu modernizacji odcinka linii kolejowej z Czechowic-Dziedzic przez Bielsko-Białą do granicy ze Słowacją w Zwardoniu, którego szacunkowa wartość wynosi 200 mln zł. Zakończenie całości zaplanowano do 2023 r.

PKP PLK w ramach projektu wymieniły już m.in. tor i sieć trakcyjną na odcinku od Bielska-Białej Lipnika do Wilkowic Bystrej oraz drugi tor między bielskimi stacjami Lipnik i Leszczyny. Wymieniono też rozjazdy oraz przebudowano sieć trakcyjną na stacji Leszczyny. Kolej przebudowała m.in. perony na stacjach: Leszczyny i Wilkowice Bystra oraz na bielskich przystankach osobowych - Lipnik i Mikuszowice. Zakończono remont 25 obiektów inżynieryjnych przy jednym z dwóch torów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
remont
Bielsko-Biała
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.