TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Utrudnienia na kolei po awarii na stacji Kalety
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.12.2019 09:15:12
Utrudnienia na kolei po awarii na stacji Kalety (foto: Wikipedia/Therud, lic. CC BY-SA 3.0)

Przepalenie sieci trakcyjnej na stacji kolejowej Kalety (Śląskie) utrudniło w czwartek rano ruch pociągów między Tarnowskimi Górami a Lublińcem. Co najmniej przez kilka godzin pasażerowie będą korzystać z autobusów komunikacji zastępczej.

Przepalenie sieci trakcyjnej na stacji kolejowej Kalety (Śląskie) utrudniło w czwartek rano ruch pociągów między Tarnowskimi Górami a Lublińcem. Co najmniej przez kilka godzin pasażerowie będą korzystać z autobusów komunikacji zastępczej.

"Na stacji kolejowej Kalety doszło do przepalenia sieci. W wyniku zdarzenia występują utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Kalety-Lubliniec. Od godziny 7.40 na około cztery godziny wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa" - podało w porannym raporcie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Jak poinformowały Koleje Śląskie, z powodu usterki infrastruktury na odcinku Koszęcin – Tarnowskie Góry odwołanych zostało kilka porannych pociągów między Katowicami a Lublińcem - zamiast nich na wyłączonym z ruchu odcinku podstawione zostaną autobusy. Dotyczy to pociągów planowo wyjeżdżających z Lublińca o 8.40 i 10.14 oraz wyjeżdżających z Katowic o 8.24 i 10.00.

Wcześniejsze pociągi relacji Katowice - Lubliniec były opóźnione o kilkanaście minut. Około 15-minutowe opóźnienia dotknęły też pasażerów podróżujących rano między Lublińcem a Częstochową oraz między Lublińcem a Oświęcimiem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
śląskie
Koleje Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.