TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Utrudnienia dla podróżnych z kierunku Działdowa – wracamy do tematu
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.11.2017 15:54:21
Utrudnienia dla podróżnych z kierunku Działdowa – wracamy do tematu (źródło: Wikipedia/Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0)

Prezentując nowy rozkład jazdy Koleje Mazowieckie poinformowały, że pasażerowie na linii działdowskiej natkną się na utrudnienia w dwóch miejscach. I to już w samej stolicy.

Prezentując nowy rozkład jazdy Koleje Mazowieckie poinformowały, że pasażerowie na linii działdowskiej natkną się na utrudnienia w dwóch miejscach. I to już w samej stolicy.

Chodzi rzecz jasna o Most Gdański, na którym czynny jest tylko jeden tor oraz zamkniętą linię obwodową. Zgodnie z obietnicą zapytaliśmy PKP PLK kiedy te utrudnienia zakończą się. Nie jest różowo…

Jeszcze w tym roku planujemy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy prac remontowych mostu gdańskiego. Prace planujemy rozpocząć na przełomie I i II kwartału przyszłego roku – poinformował nas Karol Jakubowski z PKP PLK.

W kwestii linii obwodowej zostaliśmy odesłani na stronę PKP PLK. Tak jak informowaliśmy w naszym ostatnim komunikacie prasowym dotyczącym inwestycji na linii obwodowej, prace na ulicy Obozowej zostały wstrzymane decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w czerwcu tego roku po wpisaniu do rejestru zabytków bunkra z 1944 roku. W związku z tym zmianie uległ harmonogram i termin zakończenia prac na linii obwodowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przywrócenie ruchu pociągów pasażerskich między Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią w połowie 2018 roku – stwierdził Jakubowski.

W tej kwestii nieco więcej dowiedzieliśmy się z odpowiedzi MIB na interpelację jednego z posłów. Wynika z niej, iż zgodnie z podpisaną umową na "Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla projektu: Prace na linii obwodowej w Warszawie (odcinek Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska)" zakończenie prac modernizacyjnych planowane jest w kwietniu 2019 r. Termin ten został określony na etapie postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu ograniczonego.

Z informacji uzyskanych od PKP Polskie Linie Kolejowe wynika, że zgodnie z aktualnym harmonogramem zakończenie przebudowy linii kolejowej nr 20 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska, a tym samym oddanie do użytkowania przystanków osobowych: Warszawa Zachodnia peron 8, Warszawa Wola, Warszawa Młynów, Warszawa Koło powinno nastąpić w połowie 2018 r. Dla przystanku Warszawa Powiązki terminem oddania do użytkowania jest przełom III i IV kwartału 2018 r. Późniejszy termin zakończenia prac na obiekcie spowodowany jest realizacją robót w formule "projektuj i buduj", która wymaga wcześniejszego pozyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej oraz pozwolenia na budowę. Natomiast zakończenie robót budowlanych i oddanie do użytkowania wiaduktów nad ulicami Kasprzaka, Wolską i Zawiszy oraz kładek nad ulicami Prądzyńskiego i Górczewską planowane jest przez PKP PLK SA w połowie 2018 r.

Odnośnie do obiektu (schronu) położonego przy ulicy Obozowej wiceminister Andrzej Bittel poinformował, że przeniesienie schronu zostało zaplanowane do Muzeum Wojska Polskiego znajdującego się przy ulicy Powsińskiej 13 w Warszawie. Z uwagi na konieczność przygotowania niezbędnej dokumentacji umożliwiającej docelową relokację obiektu do Muzeum Wojska Polskiego, PKP PLK SA uzyskała zgodę Stołecznego Konserwatora Zabytków na tymczasowe przesunięcie schronu bojowego w obrębie placu budowy, w celu umożliwienia prowadzenia wstrzymanych robót budowlanych. Operację przesunięcia obiektu zaplanowano w dniach 18-19 listopada 2017 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Warszawa
most
remont