TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Utrudnienia dla podróżnych z kierunku Działdowa – wracamy do tematu
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.11.2017 15:54:21
Utrudnienia dla podróżnych z kierunku Działdowa – wracamy do tematu (źródło: Wikipedia/Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0)

Prezentując nowy rozkład jazdy Koleje Mazowieckie poinformowały, że pasażerowie na linii działdowskiej natkną się na utrudnienia w dwóch miejscach. I to już w samej stolicy.

Prezentując nowy rozkład jazdy Koleje Mazowieckie poinformowały, że pasażerowie na linii działdowskiej natkną się na utrudnienia w dwóch miejscach. I to już w samej stolicy.

Chodzi rzecz jasna o Most Gdański, na którym czynny jest tylko jeden tor oraz zamkniętą linię obwodową. Zgodnie z obietnicą zapytaliśmy PKP PLK kiedy te utrudnienia zakończą się. Nie jest różowo…

Jeszcze w tym roku planujemy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy prac remontowych mostu gdańskiego. Prace planujemy rozpocząć na przełomie I i II kwartału przyszłego roku – poinformował nas Karol Jakubowski z PKP PLK.

W kwestii linii obwodowej zostaliśmy odesłani na stronę PKP PLK. Tak jak informowaliśmy w naszym ostatnim komunikacie prasowym dotyczącym inwestycji na linii obwodowej, prace na ulicy Obozowej zostały wstrzymane decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w czerwcu tego roku po wpisaniu do rejestru zabytków bunkra z 1944 roku. W związku z tym zmianie uległ harmonogram i termin zakończenia prac na linii obwodowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przywrócenie ruchu pociągów pasażerskich między Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią w połowie 2018 roku – stwierdził Jakubowski.

W tej kwestii nieco więcej dowiedzieliśmy się z odpowiedzi MIB na interpelację jednego z posłów. Wynika z niej, iż zgodnie z podpisaną umową na "Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla projektu: Prace na linii obwodowej w Warszawie (odcinek Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska)" zakończenie prac modernizacyjnych planowane jest w kwietniu 2019 r. Termin ten został określony na etapie postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu ograniczonego.

Z informacji uzyskanych od PKP Polskie Linie Kolejowe wynika, że zgodnie z aktualnym harmonogramem zakończenie przebudowy linii kolejowej nr 20 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska, a tym samym oddanie do użytkowania przystanków osobowych: Warszawa Zachodnia peron 8, Warszawa Wola, Warszawa Młynów, Warszawa Koło powinno nastąpić w połowie 2018 r. Dla przystanku Warszawa Powiązki terminem oddania do użytkowania jest przełom III i IV kwartału 2018 r. Późniejszy termin zakończenia prac na obiekcie spowodowany jest realizacją robót w formule "projektuj i buduj", która wymaga wcześniejszego pozyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej oraz pozwolenia na budowę. Natomiast zakończenie robót budowlanych i oddanie do użytkowania wiaduktów nad ulicami Kasprzaka, Wolską i Zawiszy oraz kładek nad ulicami Prądzyńskiego i Górczewską planowane jest przez PKP PLK SA w połowie 2018 r.

Odnośnie do obiektu (schronu) położonego przy ulicy Obozowej wiceminister Andrzej Bittel poinformował, że przeniesienie schronu zostało zaplanowane do Muzeum Wojska Polskiego znajdującego się przy ulicy Powsińskiej 13 w Warszawie. Z uwagi na konieczność przygotowania niezbędnej dokumentacji umożliwiającej docelową relokację obiektu do Muzeum Wojska Polskiego, PKP PLK SA uzyskała zgodę Stołecznego Konserwatora Zabytków na tymczasowe przesunięcie schronu bojowego w obrębie placu budowy, w celu umożliwienia prowadzenia wstrzymanych robót budowlanych. Operację przesunięcia obiektu zaplanowano w dniach 18-19 listopada 2017 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Warszawa
most
remont
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.