TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ustka chce całorocznych połączeń do Słupska. Kursy co godzinę
- Opublikowano: 29.05.2019 10:03:10
Ustka chce całorocznych połączeń do Słupska. Kursy co godzinę (foto: UM Ustka)

Burmistrz Ustki Jacek Graczyk wraz z władzami samorządów: Gminy Ustka, Powiatu Słupskiego, Miasta Słupska i Gminy Słupsk zwrócił się do Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka o przywrócenie całorocznej komunikacji kolejowej Ustka - Słupsk.

Burmistrz Ustki Jacek Graczyk wraz z władzami samorządów: Gminy Ustka, Powiatu Słupskiego, Miasta Słupska i Gminy Słupsk zwrócił się do Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka o przywrócenie całorocznej komunikacji kolejowej Ustka - Słupsk.

W piśmie zawarto postulat, aby pociągi kursowały codziennie, raz na godzinę. Jak podkreślono obecnie są to jedynie połączenia sezonowe. Dwumiasto Słupsk – Ustka nie może rozwijać się bez sprawnej komunikacji. Zamierzeniem władz lokalnych jest natomiast zapewnienie całorocznego i dopasowanego do potrzeb mieszkańców połączenia kolejowego między miastami. Należy jednak zaznaczyć, że jego uruchomienie będzie możliwe dopiero po zakończeniu remontu na linii nr 405.

Niemniej jednak, w ocenie samorządowców, już teraz należy podjąć stosowne działania. Obecnie gmina Ustka czuje się wykluczona komunikacyjnie, a połączenia ze Słupskiem realizowane są jedynie autobusami. Ponad 80% mieszkańców miasta jeździ do Słupska kilka razy w miesiącu lub częściej.

Według samorządowców pociągi na trasie Słupsk – Ustka powinny kursować co godzinę w sezonie od 6 do 21, poza sezonem zaś od 6 do 19.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Słupsk
Ustka
Pomorskie
  • Marcin Szwaczyk – 29.05.2019

    Nowa definicja wykluczenia komunikacyjnego: autobus co 20 minut, ok. 50 par kursów w dni powszednie.

  • Krzysiek Basiak – 29.05.2019

    PLKa i przewoźnicy ich szybko na ziemię sprowadzą

  • Wojciech Liberda – 29.05.2019

    Dla PLK-i to będzie kasa, bo po remoncie i władza będzie chciała się pochwalić, a to pasażerów nad może będzie ciągnąć, tylko czy będzie przepustowość. Pamiętajmy, że na Hel też miało być pięknie, a co roku jest to samo... nie da się... beton... może zacznie kruszyć...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.