TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ursus na ulicach Szczecinka. Kierowcy się uczą
ISZCZECINEK.P - Opublikowano: 12.02.2018 16:33:05

Mieszkańcy Szczecinka powinni przyzwyczajać się do widoku elektrycznych autobusów na ulicach miasta.

Jak informuje portal iszczecinek.pl - mieszkańcy Szczecinka powinni przyzwyczajać się do widoku elektrycznych autobusów na ulicach miasta. Do tej pory takie "elektryki" pojawiały się kilkakrotnie, głównie jako pojazdy testowe. Za kilka miesięcy do Szczecinka przyjedzie na stałe 10 elektrycznych autobusów.

Zanim tabor miejskiego przewoźnika uzupełniony będzie na stałe "elektrykami", przez najbliższe dwa-trzy tygodnie po ulicach miasta będzie jeździł kolejny testowy autobus firmy Ursus.

-To jest taki sam autobus, który był wcześniej testowany w naszym mieście –mówi Tomasz Merk prezes Komunikacji Miejskiej. –Teraz chcemy przede wszystkim zapoznać pracowników, głównie kierowców ze specyfikacją elektrycznego autobusu.

Prezes zaznacza, że mamy teraz bardzo dobre warunki do przetestowania "elektryka". Jest mróz, autobus jest już jakiś czas używany, więc będzie można zobaczyć jak radzi sobie w praktyce. Warto dodać, że autobusy zakupione przez KM będą po małym liftingu i lepiej wyposażone. Będą miały tez wieksze akumulatory.

Przetarg na 10 elektrycznych autobusów został rozstrzygnięty pod koniec ubiegłego roku. Firma Ursus, która wygrała przetarg, ma 9 miesięcy na dostawę pojazdów do Szczecinka. Termin mija w sierpniu. Zanim kierowcy wsiądą do nowych autobusów zostaną przeszkoleni przez producenta.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
KM Szczecinek
elektrobus
test
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.