TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Uparty wielbłąd spowodował opóźnienie pociągu do Taszkentu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.01.2020 10:15:11
zdjęcie ilustracyjne

W obwodzie astrachańskim na południu Rosji uparty wielbłąd spowodował opóźnienie pociągu Moskwa-Taszkent.

W obwodzie astrachańskim na południu Rosji uparty wielbłąd spowodował opóźnienie pociągu Moskwa-Taszkent.

Zwierzę biegło po torach przed lokomotywą, w tym samym kierunku co pociąg, wymuszając zmniejszenie jego prędkości, i nie reagowało na sygnały dźwiękowe.

Do spotkania wielbłąda z pociągiem doszło 5 stycznia, a media poinformowały o tym w poniedziałek. Pociąg zmuszony byl jechać za truchtającym po torach wielbłądem, a zwierzę nie schodzi z drogi mimo głośnego gwizdu lokomotywy. W ocenie maszynistów najpierw wielbłąd biegł z prędkością 22 km/h, a potem zwolnił do 13 km/h.

Koleje poinformowały w poniedziałek w oficjalnym komunikacie, że pociąg spóźnił się w rezultacie o 44 minuty, i zapewniły, że incydent nie wpłynął na rozkład innych połączeń. Nie podano, jak długo pociąg do Taszkentu jechał za wielbłądem. Koleje ostrzegły przy tym, że w obwodzie astrachańskim coraz częściej na torach pojawiają się zwierzęta, zarówno dzikie, jak i domowe, i każdy taki przypadek stwarza zagrożenie dla pasażerów i pracowników kolei.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rosja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.