TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Upadłość ZNTK Oleśnica
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.02.2019 09:03:49 2 komentarze
Upadłość ZNTK Oleśnica

Sąd ogłosił upadłość ZNTK Oleśnica, firmy ze 100-letnią tradycją w zakresie napraw rewizyjnych i głównych i modernizacji lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz wagonów osobowych.

Sąd ogłosił upadłość ZNTK Oleśnica, firmy ze 100-letnią tradycją w zakresie napraw rewizyjnych i głównych i modernizacji lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz wagonów osobowych.

Klientami ZNTK były takie spółki jak: PKP Intercity, PKP Cargo, Przewozy Regionalne oraz inne firmy, które eksploatują lokomotywy elektryczne i spalinowe.

Mimo to sytuacja firmy stopniowo ulegała pogorszeniu. Pojawiły się dość spore długi w stosunku do Urzędu Miasta, ZUS czy poddostawców. Wszystko to sprawiło, że w 2016 roku złożony został wniosek o upadłość. Jak wiadomo ZNTK nie zatrudnia już pracowników, nie oznacza to jednak, że w Oleśnicy nie realizowane są naprawy taboru. Realizuje je Olkol.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZNTK Oleśnica
 • Wojciech Liberda – 08.02.2019

  Olkol, zaczynał jako podmiot nowy bez zobowiązań, więc tak się teraz robi. Podobnie było z Solbusem...

 • Karl Stetz – 08.02.2019

  ZNTK Poznań, Oleśnica, Gliwice, Fablok a my dalej zamawiajmy....

 • zeus04 – 08.02.2019

  ...pendolina.

 • DarekP – 08.02.2019

  Teraz na topie są Flirty. Pendolino jest be, to to kupione za PO.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.