TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umowy na wagony COMBI została podpisana w kwietniu
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.06.2018 10:13:13 4 komentarze
Umowy na wagony COMBI została podpisana w kwietniu

W związku z zapytaniem jednego z naszych Czytelników odnośnie umowy na wagony COMBI zwróciliśmy się do PKP Intercity z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii.

W związku z zapytaniem jednego z naszych Czytelników odnośnie umowy na wagony COMBI zwróciliśmy się do PKP Intercity z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii.

Jak poinformowało nas Biuro Prasowe przewoźnika umowę na modernizację wagonów do standardu COMBI podpisano z bydgoską PESĄ pod koniec kwietnia br. Prace modernizacyjne zostaną wykonane przy wykorzystaniu środków unijnych w ramach dwóch projektów: "Kolej na dobre połączenia – unowocześnienie wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity S.A" oraz "Przyspieszamy komfortowo – unowocześnienie wagonów i zakup lokomotyw dla PKP Intercity S.A.". Dofinansowanie na pierwszy z nich zostało przyznane z początkiem lutego (umowa z Centrum Unijnych Projektów Transportowych została zawarta 4 kwietnia br.), natomiast decyzja dla drugiego z projektów została wydana na początku maja (umowa z CUPT podpisana 22 czerwca br.).

I przypomnijmy, że umowa dotyczy wykonania naprawy okresowej na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją oraz przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania 40 wagonów osobowych (COMBI z wymianą wózka - miejsca dla osób niepełnosprawnych, miejsce do przewozu rowerów, przedział konduktorski, miejsce dla dzieci, maszyna vendingowa) (z opcją 20 sztuk). Wartość zamówienia to 207,6 mln zł brutto, z prawem opcji: 311,4 mln zł brutto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wagon
PKP Intercity
COMBI
 • Edi666 – 27.06.2018

  Ale jak to tak podpisali umowę potajemnie bez przetargu?

 • InfoTram – 27.06.2018

  Dlaczego bez przetargu? Był przetarg przecież: http://inforail.pl/tylko-jedna-firma-chce-budowac-wagony-combi_more_96927.html

 • czyngis – 27.06.2018

  @Edi666 weź się już nie kompromituj...

 • DarekP – 28.06.2018

  Dziękuję bardzo za zajęcie się tematem :)Teraz prośba o spokojną weryfikację liczby poszczególnych wagonów przypisanych do obu projektów współfinansowanych z CUPT. Ciekawe jest to, czy uda się tak adoptować projekty, by pokryło się to z podpisanymi umowami, czy planowany jest inny scenariusz.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !