TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umowa na wagony dla wojska podpisana
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.06.2019 11:24:08 1 komentarz
Umowa na wagony dla wojska podpisana

30 maja PKP Intercity i H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych podpisali umowę na dostawę i produkcję 8 wagonów specjalnych, przystosowanych do potrzeb wojska.

30 maja PKP Intercity i H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych podpisali umowę na dostawę i produkcję 8 wagonów specjalnych, przystosowanych do potrzeb wojska.

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia jest dostawa 8 wagonów osobowych specjalnych do przewozu osób na potrzeby Sił Zbrojnych RP, w tym:

1) 6 wagonów bezprzedziałowych specjalnych 2 klasy do przewozu osób (żołnierzy);

2) 2 wagonów przedziałowych specjalnych 2 klasy do przewozu konwoju.

Wagony muszą posiadać dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań krajowych w zakresie eksploatacji po sieciach następujących państw: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia. Zamawiający wymaga ponadto dostarczenia wagonów fabrycznie nowych tj. zbudowanych z fabrycznie nowych elementów, zespołów, podzespołów i części, dotychczas nie eksploatowanych oraz udzielenia przez wykonawcę minimum 48 miesięcznej gwarancji i rękojmi na dostarczone wagony, sporządzone dla nich oprogramowanie, jak również dokumentację.

Wartość umowy to 85 150 000.00 PLN netto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
FPS
wagon
  • Marcin Siotor – 05.06.2019

    Może będą etaty😀

  • Krzysiek Basiak – 05.06.2019

    to będą jakieś przeróbki wagonów wyciągniętych z krzaków, czy zupełnie nowa konstrukcja?

  • DarekP – 07.06.2019

    Wszystkie aktualnie produkowane nowe wagony to nowe konstrukcje, gdyż muszą spełniać wymagania TSI. Można natomiast oczekiwać zbieżności w konstrukcji wagonów dla wojska z tymi produkowanymi dla PKP Intercity.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.