TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umowa na nowe pociągi dla Małopolski w poniedziałek. Z PESĄ
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.10.2019 17:45:43 1 komentarz
Umowa na nowe pociągi dla Małopolski w poniedziałek. Z PESĄ

W najbliższy poniedziałek (28 października) podpisana zostanie umowa pomiędzy Województwem Małopolskim a przedsiębiorstwem PESA Bydgoszcz na zakup nowego taboru kolejowego.

W najbliższy poniedziałek (28 października) podpisana zostanie umowa pomiędzy Województwem Małopolskim a przedsiębiorstwem PESA Bydgoszcz na zakup nowego taboru kolejowego.

Zamówienie obejmuje dostawę 4 sztuk fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w wersji czteroczłonowej, przeznaczonych do obsługi połączeń pasażerskich w na liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Według niepotwierdzonych informacji pociągi mają trafić do Przewozów Regionalnych.

O wygranej PESY w przetargu zadecydowała cena. Oferta bydgoskiej firmy otrzymała 100 pkt, nowosądeckiej 99,75 pkt. A to dlatego, że PESA swoje pociągi wyceniła na 109 732 000,00 zł. Newag natomiast zaproponował 110 196 000,00 zł. Obie oferty były wyższe niż szacunki zamawiającego, który na ten cel chciał przeznaczyć 93 200 000,00 zł. Zarówno PESA, jak i Newag, proponują 84 miesięcy gwarancji.

Umowa ta jest o tyle istotna, że PESA straciła duże zamówienie od SKM Warszawa. Co prawda przedstawiciele firmy mówią o pełnym portfelu zamówień na najbliższe dwa lata, to jednak wydaje się, że o nowe zamówienia jest coraz trudniej. Tym bardziej, że konkurencja co do zasady na polskim rynku nie ma większych problemów z terminowymi dostawami pojazdów.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Małopolska
 • Eryk Złotowski – 25.10.2019

  Przemalują tego dla SKM Warszawa i już będzie jeden 😂😂

 • Jakub Kacper Kopko – 25.10.2019

  Wstyd mi, Boże.

 • DarekP – 26.10.2019

  Będzie kolejny typ EZT, którego z innymi nie połączy. Tak wygląda rozwój większości przewoźników. Co przetarg to nowy typ.

 • Jacek Musiał – 26.10.2019

  Ja się dziwię dlaczego koleje małopolskie nie zamówią porządnych lepszych i ładniejszych składów z newagu impulsów 2 jak mają je u siebie w Małopolsce tylko dają kasę zarobić Pesie z Bydgoszczy.

 • Łukasz Ignacyk – 26.10.2019

  Dziwne, że chcą podpisać umowę z firmą, która nie spełnia wymagań PZP co do płynności finansowej i należytego wykonania innych dostaw.

 • Robert Chodacki – 26.10.2019

  Świetna wiadomość!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.