TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umowa na kolejne Flirty dla PKP Intercity we wrześniu
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.07.2019 16:55:19 1 komentarz
Umowa na kolejne Flirty dla PKP Intercity we wrześniu

PKP Intercity planują podpisać umowę na dostawę 12 Flirtów we wrześniu – poinformował prezes przewoźnika Marek Chraniuk.

PKP Intercity planują podpisać umowę na dostawę 12 Flirtów we wrześniu – poinformował prezes przewoźnika Marek Chraniuk.

Po kilkunastu miesiącach od ogłoszenia przetargu PKP Intercity wskazały Stadlera jako jego zwycięzcę. Zamówienie obejmuje nie tylko dostawy pociągów, ale także usługę utrzymaniową, na poziomach P1 - P4 przez okres 15 lat.

Zgodnie z warunkami zamówienia, dostawa pierwszych dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych ma nastąpić w ciągu 18 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy. Kolejne jednostki mają trafić do PKP Intercity w ciągu 48 miesięcy od podpisania kontraktu. Jednak zanim to nastąpi dwie pierwsze jednostki będą poddane eksploatacji nadzorowanej w ruchu pasażerskim przez okres od 6 do 12 miesięcy (do osiągnięcia przebiegu co najmniej 250 000 km). Nowe pociągi będą przeznaczone do realizacji międzywojewódzkich przewozów pasażerskich na terenie Polski. Wstępne plany zakładają skierowanie pojazdów na trasy Szczecin-Lublin, Szczecin-Kraków i Kraków-Lublin, co ma pozwolić na stworzenie jednolitego standardu przy wykorzystaniu obecnie posiadanego taboru na takich ciągach jak Gdynia-Łódź-Kraków/Przemyśl, Kraków-Warszawa-Olsztyn, Olsztyn-Warszawa-Bielsko-Biała i Bielsko-Biała-Łódź-Gdynia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Stadler
przetarg
ezt
  • DarekP – 24.07.2019

    Nie ma pośpiechu, taboru mamy nadmiar, to sobie spokojnie pytamy jeden krok na kilka miesięcy. A co tam.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !