TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umowa na budowę węzła przesiadkowego w Paczkowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.03.2019 14:30:42
Umowa na budowę węzła przesiadkowego w Paczkowie

W piątek - 15 marca - podpisano umowę z wykonawcą inwestycji; budowa ma być zakończona w drugiej połowie 2020 roku.

Ponad 3,5 mln zł kosztować będzie budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Paczkowie (Wielkopolskie) wraz z rozbudową ulicy łączącej dworzec z dk 92. W piątek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji; budowa ma być zakończona w drugiej połowie 2020 roku.

Wykonawcą przedsięwzięcia pn. "Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Paczkowie oraz rozbudowa ul. Średzkiej od torów kolejowych do DK 92 w Paczkowie w systemie zaprojektuj i wybuduj" będzie konsorcjum firm Infradrog Chodzież i Rokan Chodzież.

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy UMiG w Swarzędzu Maciej Woliński, po zakończeniu inwestycji podróżni będą mieli do dyspozycji przy dworcu PKP w Paczkowie obszerny parking dla samochodów osobowych, obok niego – wiatę dla rowerów. Cały teren zostanie uporządkowany, a przebudowa fragmentu ul. Średzkiej poprawi warunki komunikacyjne w tym miejscu.

Inwestycja Gminy Swarzędz w Paczkowie jest częścią szerszego projektu pn. "Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz - Etap II". Przedsięwzięcie to obejmuje również m.in. zakup siedmiu niskoemisyjnych autobusów miejskich oraz zakup sześciu tablic informacyjnych w technologii LED związanych z budową systemu oznakowania i informacji pasażerskiej.

Całkowita wartość zadania to ponad 37 mln zł, z czego dofinansowanie z UE przyznane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 wynosi 13,9 mln zł. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
węzeł
Wielkopolskie