TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Umiędzynarodowione `Wydmy` czyli PKP IC dostaną wagony bez wypożyczenia
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.05.2018 09:21:54
Umiędzynarodowione `Wydmy` czyli PKP IC dostaną wagony bez wypożyczenia

Potwierdzają się doniesienia o umiędzynarodowieniu pociągu TLK "Wydmy", który w wakacje pojedzie do Bohumina.

Potwierdzają się doniesienia o umiędzynarodowieniu pociągu TLK "Wydmy", który w wakacje pojedzie do Bohumina.

W ten sposób PKP Intercity nie będą musiały wypożyczać wagonów od Ceskih Drah. Przewoźnik ten obsłuży to połączenie swoim taborem.

TLK "Wydmy" w wakacje będą kursować na trasie Bohumin – Łeba/Hel, od 23 czerwca do 1 września. Pociąg będzie zestawiony tylko z wagonów 2. klasy. Ale będzie też wagon sypialny.

Według opublikowanego przez PKP PLK rozkładu jazdy do stacji Chałupki "Wydmy" będą kursować jako TLK, tu nastąpi zmiana kategorii na pociąg MP. Po czeskiej stronie przejedzie zaledwie kilkukilometrowy odcinek od granicy do Bohumina, ale to wystarczy, żeby bez przetargu na wypożyczenie wagonów zestawić skład z czeskich wagonów.

Tym samym Czesi zyskają też połączenie z polskim morzem. Pytanie tylko czy propozycja ta będzie dla nich intersująca? Czas przejazdu z Bohumina do Helu czy Łeby to około 14 godzin.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Ceske drahy
wagon
Czechy
TLK
  • Piotr Figiel – 21.05.2018

    Będzie derma?

  • Bartłomiej Jasiński – 21.05.2018

    A to cwaniaczki. Niektórzy myśleli, że to z myślą o podróżnym :D Z drugiej strony to układ korzystny dla wszystkich stron.

  • Michał Gąsior – 21.05.2018

    "Ceskih Drah"? 🙈 to ani po polsku ani po czesku, już chyba lepiej byłoby napisać Kolei Czeskich ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.