TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ułatwienia dla pasażerów jadących do/z Niemiec
- Opublikowano: 25.10.2018 14:15:50 1 komentarz
Ułatwienia dla pasażerów jadących do/z Niemiec (foto: PKP IC)

PKP Intercity wprowadziło ułatwienia dla podróżujących do Niemiec.

PKP Intercity wprowadziło ułatwienia dla podróżujących do Niemiec. Od 23 października br. pasażerowie nie muszą już drukować biletów, a ich zakup online możliwy jest zarówno w kierunku z Polski do Niemiec, jak i ze stolicy Niemiec lub z Frankfurtu nad Odrą do Polski.

Zniesienie obowiązku wydruku biletów kupionych przez Internet na pociągi łączące Warszawę i Trójmiasto z Berlinem to duże ułatwienie dla pasażerów, ponieważ od teraz mogą okazać je konduktorowi na ekranie smartfona, komputera lub tabletu.

Co więcej, w systemie sprzedaży internetowej PKP Intercity e-IC można kupić zarówno bilet na przejazd jednym z bezpośrednich pociągów łączących Warszawę lub Trójmiasto z Berlinem, jak też bilet na przejazd z Berlina lub z Frankfurtu nad Odrą do Polski. Możliwy jest także zakup biletu powrotnego - w obie strony. Co ważne, w formule "tam/powrót" bilet na każdy z kierunków można odrębnie zwrócić lub wymienić (z zastrzeżeniem warunków ofert specjalnych).

Do Berlina nie tylko łatwiej, ale i taniej

Na połączenia do Berlina od 1 listopada na pasażerów czeka więcej biletów w promocyjnych cenach. Na połączenia z Warszawy, Trójmiasta czy Bydgoszczy najtańszy bilet kosztuje już 24,90€, a z Poznania zaledwie 14,90€. Oferta z Warszawy, Trójmiasta i Bydgoszczy podzielona jest na 5 progów promocyjnych przechodzących płynnie od 24,90 do 42,90€ – gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej. Cena podstawowa z Warszawy wynosi 52,60€, zatem osoby planujące podróż z wyprzedzeniem mają możliwość uzyskać bilety ponad dwa razy tańsze.

Natomiast na pociągi z Poznania do Berlina obowiązywać będą 3 progi promocyjne: 14,90€, 19,90€ oraz 24,90€. Cena podstawowa na połączenia wynosi 39,80€. Liczba biletów objętych danym progiem promocyjnym jest ograniczona, dlatego im szybciej dokona się zakupu biletu, tym taniej można pojechać. Powyższe ceny obowiązują w klasie 2, natomiast atrakcyjnymi cenami promocyjnymi będą objęte także przejazdy w klasie 1.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Berlin
Warszawa
pasażer
bilet
 • Kuba Perkowski – 25.10.2018

  I dobrze. Nie widzialem sensu drukowania biletow w miedzynarodowtch i nocnych

 • Michał Prosper Kowalski – 25.10.2018

  W IC Mobile bez zmian.

 • Damian Kazimierczak – 26.10.2018

  A ja nie widzę sensu kupować coś przez internet bo z nim się nie rozmawia, nikt nie myśli i nie patrzy na to że w razie W zwrot biletu jest nie mal nie możliwy a po za tym kim jest kolej graniczna w dobie otwartych granic, aby tak drogi przejazd był po moście na Odrze , Powinno być tak, kupuję bilet na IC do Rzepina, przejściówkę Rzepin- Frankfurt n/.O. i dalej na DB lub regional a nie kosmiczne ceny zniechęcające, po to aby utrzymać międzynarodową hydrę urzędasów kolejowych.

 • kolejFAN – 26.10.2018

  no nie wiem czy ta przejściówka i nowy bilet wyjdzie taniej skoro bilet z Frankfurtu do Berlina to np. 10-15euro a cały bilet z Poznania do Berlina na stronie IC możesz kupić za np 64,50 zł ...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.