TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Udane półrocze PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.07.2017 10:45:26 1 komentarz
Udane półrocze PKP Intercity (źródło: PKP IC)

PKP Intercity kontynuuje dobrą passę. W pierwszym półroczu br. z usług przewoźnika skorzystało 20,3 mln podróżnych, czyli o 2,6 mln osób więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.

PKP Intercity kontynuuje dobrą passę. W pierwszym półroczu br. z usług przewoźnika skorzystało 20,3 mln podróżnych, czyli o 2,6 mln osób więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Wzrost liczby pasażerów jest widoczny wśród wszystkich grup klientów. To najlepsza połowa roku od siedmiu lat.

Trend wzrostowy trwa

PKP Intercity zamknęło ubiegły rok liczbą 38,5 mln obsłużonych podróżnych. W tym roku wciąż pozostaje na ścieżce dynamicznego wzrostu. Spółka odnotowała właśnie najlepsze pierwsze półrocze od 2010 roku. Od stycznia do czerwca bieżącego roku pociągami przewoźnika podróżowało 20,3 mln osób, generując 15% wzrost w stosunku do analogicznego okresu w 2016 roku.

Wyniki osiągnięte w pierwszym półroczu napawają optymizmem. Ponad 3,8 mln osób przewiezionych w czerwcu to dobra prognoza na udany sezon wakacyjny i drugą połowę roku. Mam nadzieję, że 2017 roku zakończymy wynikiem 39,2 milionów pasażerów - mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Praca eksploatacyjna od stycznia do czerwca br. wyniosła blisko 29 mln pociągokilometrów. To rezultat zbliżony do porównywanego okresu w 2016 roku. Dobre wyniki przewozowe nie są zatem efektem uruchamiania nowych pociągów, ale zwiększonego zainteresowania usługami PKP Intercity - dodaje Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Statystyki na półmetku

W pierwszym półroczu 2017 roku najwięcej pasażerów (16,7 mln) podróżowało na pokładach składów ekonomicznych (IC i TLK). Z segmentu pociągów ekspresowych (EIP i EIC) skorzystało blisko 3,2 mln osób a z przejazdów pociągami międzynarodowymi ponad 0,4 mln klientów.

Podróżni w ciągu ostatnich sześciu miesięcy najchętniej wybierali przejazdy na trasach z Krakowa, Trójmiasta czy Katowic do Warszawy. Największe wzrosty zanotowano w relacjach z Krakowa do Przemyśla (+73%), z Białegostoku do Warszawy (+63%) i z Olsztyna do stolicy (+43%).

Od stycznia do czerwca br. z usług PKP Intercity skorzystało o 40% więcej rodzin, 24% seniorów i 12 % studentów niż w tym samym czasie rok wcześniej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
  • G.kolejarz – 05.08.2017

    Coraz więcej dobrego taboru musi się przełożyć na chętnych do podróżowania. Kolej ma potencjał i jeżeli się go wykorzysta to można bardzo wiele zyskać. Proszę zobaczyć jak rozwija się kolej japońska, chińska, w krajach Europy Zachodniej. Pociąg może oferować wszelkie wygody niedostępne w innych środkach transportu.Koleją podróżuje się również dla przyjemności nie tylko z konieczności. Warto o tym pamiętać inwestując w coraz bardziej różnorodny i wyszukany tabor-ładny i wygodny.Pasażerowie oczekują na coraz bogatsza ofertę.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.