TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tylko Newag z ofertą dla Kolei Dolnośląskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.08.2018 14:13:54 2 komentarze
Tylko Newag z ofertą dla Kolei Dolnośląskich

Jedna oferta w przetargu na dostawę pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Złożył ją Newag.

Jedna oferta w przetargu na dostawę pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Złożył ją Newag.

5 ezt-ów firma z Nowego Sącza wyceniła na 112.237.500.00 zł brutto (jeden czteroczłonowy skład to ok. 18,2 mln zł brutto). Szacunki przewoźnika to 98,4 mln zł brutto.

Za 6 spalinowych jednostek Newag chciałby natomiast 134,316.000 zł brutto (ok. 22,3 mln zł brutto za jeden trzyczłonowy pojazd). Szacunki przewoźnika to 110 mln zł. brutto. W obu przypadkach Newag zaoferował też współczynnik niezawodności technicznej na poziomie 0,93 i 36 miesięcy gwarancji.  

Oznacza to, że oferty Newagu są nico wyższe od założeń Kolei Dolnośląskich. Ale firma została sama na rynku, PESA już całkowicie odpuściła rynek, koncentrując się na zamówieniu dla DB.

Teraz czekamy na werdykt komisji przetargowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Koleje Dolnośląskie
  • sphinx – 23.08.2018

    ~18mln zł BRUTTO za czteroczłonowego EZTa to świetna cena, w przetargu nie było utrzymania? A KD chciały jeszcze taniej?

  • sphinx – 23.08.2018

    A właśnie - na pewno brutto?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.