TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tylko Newag chce dostarczyć pociągi dla Pomorza
- Opublikowano: 16.05.2018 12:55:37
Tylko Newag chce dostarczyć pociągi dla Pomorza

Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu na dostawę 5 ezt-ów dla Pomorza. Złożył ją Newag.

Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu na dostawę 5 ezt-ów dla Pomorza. Złożył ją Newag.

Na start nie zdecydował się Stadler, który składał odwołanie do KIO, ostatecznie oddalone. Oferty nie złożyła też PESA. 

Newag chce za 5 składów 123.000.000 zł brutto. Pomorze na ten cel przeznaczyło więcej, bo 126.075.000 zł.  

Pierwsza i druga jednostka mają zostać dostarczone do 10 grudnia 2018 r. Trzeci i czwarty do 30 czerwca 2019 r. Całość zamówienia ma zostać zrealizowana do 30 września 2019 r. To właśnie te terminy kwestionował w swoim odwołaniu Stadler. 

Newag zaproponował 36 miesięcy gwarancji i warunki płatności zgodne z SIWZ. Zamówienie obejmuje opcję na 5 kolejnych ezt-ów.

Zanim trafią na zelektryfikowane trasy PKM pociągi pojadą na najważniejszej linii województwa, a więc w ciągu Słupsk – Trójmiasto – Malbork – Elbląg. Potem będą kursować do Kartuz oraz linii 201 z Kościerzyny przez Gdańsk Osowę do Gdyni. Dzięki temu dojazd z Trójmiasta na Kaszuby będzie szybszy i wygodniejszy. Umożliwi to również w przyszłości uruchomienie nowych bezpośrednich relacji pociągów – poinformował Urząd Marszałkowski. 

Jak podał Newag elektryczne zespoły trakcyjne z rodziny Impuls są pojazdami niskopodłogowymi z jednoprzestrzennym wnętrzem, wyposażonym, m.in. w pełny monitoring wnętrza, klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, opcjonalnie w automaty do sprzedaży biletów oraz kasowniki biletowe. Wnętrze zostało dostosowane do przewozu osób o ograniczonej możliwości poruszania się – przewidziano podjazdy (pochylnie), wysuwane stopnie, windy, szerokie przejazdy oraz miejsce do przewozu wózków i rowerów.
 

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Michał Prosper Kowalski – 16.05.2018

    A kto miałby dostarczyć? PESA kwiczy, Stadler ma robotę na 5 lat. Turcy pewnie dopiero Olsztyna na mapie szukają...

  • Marek Mitura – 17.05.2018

    Będą 45WE 😁

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.