TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzyniec liderem czeskiej elektromobilności
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.05.2017 11:57:09 5 komentarzy
Trzyniec liderem czeskiej elektromobilności

W marcu czeski Trzyniec odebrał 10 szt. niskopodłogowych autobusów elektrycznych Skoda Perun, które na co dzień eksploatuje firma Arriva. To jak do tej pory największa flota czeskich e-busów.

W marcu 2017 r. czeski Trzyniec odebrał 10 szt. niskopodłogowych autobusów elektrycznych Skoda Perun, które na co dzień eksploatuje firma Arriva. To jak do tej pory największa flota czeskich e-busów. Mamy również tutaj polski akcent - elektrobusy Skody bazują na autobusowych konstrukcjach Solaris Nowe Urbino 12.

-"Czysty transport jest jednym z priorytetów naszej strategii. Ruch samochodowy w naszym mieście znacząco przyczynia się do obniżenia jakości powietrza, dlatego na każdym kroku dążymy do jego poprawy. M.in. tworzymy korzystne warunki dla rozwoju transportu kolejowego, rowerowego i wspieramy elektromobilność - powiedziała podczas oficjalnej prezentacji elektrobusów pani burmistrz, Vera Palkovská.

Modele Skoda Perun o długości 12 m i pojemności 75 pasażerów posiadają baterie litowo-polimerowe (Li-Pol) o całkowitej pojemności 200 kWh. Akumulatory są podzielone na cztery zestawy, które rozlokowano równomiernie na dachu i tylnej części pojazdu. Nowe pojazdy obsługiwane są przez Grupę Arriva, która tym samym stała się największym e-przewoźnikiem w Republice Czeskiej. Poza 10. nowym autobusami elektrycznymi Trzyńcu, przewoźnik eksploatuje jeszcze dwa elektrobusy w Pradze i dwa w Krnov.

-"Pierwsze elektrobusy głównie będą obsługiwać linie o numerach od 701 do 708 - powiedziała Pavla Struhalova, dyrektor Arriva Morawy. - "Na jednym ładowaniu przejeżdżają one od 110 do 130 km, w zależności od charakteru i profilu trasy. Pojazdy ładujemy w nocy, w zajezdni, gdzie mamy zainstalowanych 10 ładowarek. Czas ładowania wynosi około pięć godzin."

W elektromobilnej inauguracji w Trzyńcu uczestniczyli także: minister finansów Andrej Babiš, minister środowiska Richard Brabec, gubernator kraju morawsko-śląskiego Ivo Vondrak, prezes Arriva Transport Czechy Daniel Adamka i dyrektor generalny CEZ ESCO Kamil Čermák, która to firma jest dostawcą energii do elektrobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
elektrobus
Arriva
Czechy
 • tylkoMAN – 26.05.2017

  Dlaczego Skoda bierze budę Solarisa? Przecież mają swojego SORa.

 • Kosmpolita – 26.05.2017

  Bo nie są nacjonalistami, jak co poniektórzy na tym forum.

 • farafiu – 26.05.2017

  Bo Sor sam rozwija własny projekt?

 • Mateo – 26.05.2017

  Pytasz, czy twierdzisz?

 • TomTom – 26.05.2017

  SOR rozwijał projekt z Ceglecem, więc Skoda skłania się ku Solarisom.SORy poprzedniej generacji mają słabą kratownicę i kilku czeskich klientów mocno zraziło się do ich pojazdów.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.