TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzy tygodnie dłużej poczekamy na oferty dla Kolei Mazowieckich
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.07.2017 09:14:47 7 komentarzy
Trzy tygodnie dłużej poczekamy na oferty dla Kolei Mazowieckich

Koleje Mazowieckie zmieniają termin na składanie ofert w jednym z największych w tym roku taborowych przetargów.

Koleje Mazowieckie zmieniają termin na składanie ofert w jednym z największych w tym roku taborowych przetargów.

Przypomnijmy, że jego przedmiotem jest zawarcie umowy ramowej, której celem jest ustalenie warunków zamówień (w szczególności cen przedmiotu zamówienia), jakie mogą zostać udzielone w okresie obowiązywania umowy ramowej. Na podstawie umowy ramowej zamawiający przewiduje możliwość złożenia zamówień na dostawy 61 szt. pięcioczłonowych, 10 szt. dwuczłonowych fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, świadczenie usług serwisowych dla tych jednostek (przeglądy w poziomach utrzymania P1, P2, P3 z możliwością skorzystania z prawa opcji w zakresie wykonania maksymalnie dwóch napraw w poziomie utrzymania P4 dla każdego składu), dostawy pakietów pozderzeniowych (naprawczych), przeszkolenie pracowników zamawiającego z zakresu obsługi tych ezt-ów, dostawę fabrycznie nowego kompletnego stacjonarnego symulatora jazdy dostarczonych pociągów, wraz z jego instalacją, uruchomieniem i przeszkoleniem pracowników.

Nowy termin składania ofert to 21 sierpnia 2017 roku.

Warto dodać, że przetargiem interesują się PESA i Newag. Obie firmy złożyło do KIO odwołania, Izba nie podzieliła wątpliwości obu producentów. Możemy spodziewać się także oferty ze Stadlera, po cichu liczymy też na Siemensa. Ciekawi bowiem cały czas jesteśmy na ile swoje pociągi wyceniłby ten ostatni producent.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
przetarg
ezt
 • NCi – 21.07.2017

  11.07 zamieniony został na 31.07. z podaniem powodu. Odwołania do KIO zrobiły swoje. Tym razem przyczyna zmiany terminu na 21.08. bliżej nieokreślona. Czekamy na oferty, czy wywiad musi mieć więcej czasu na przebicie konkurencji? Robi się ciekawie. Obstawiam, że i ten termin pęknie.

 • ! – 21.07.2017

  I tak Stadler wygra

 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 21.07.2017

  Skoro Stadler przegrał "u siebie" w ŁKA, to w KM na pewno przerypie. Obstawiam wygraną Newagu.

 • Wroc – 22.07.2017

  Impulsy które jeżdżą w barwach KD są na prawdę super. Życzę KM wygranej tego producenta.

 • Loek – 22.07.2017

  Wygra pesa. Wewali sie jakas cana rzedu 16mln brutto z elfem 2 i z laminatami ktore popekaja po 3 miesiącach i bedzie wam lyso

 • advisor – 22.07.2017

  @LoekSzczerzę wątpię, co jak co, ale KM aż tak na cenę nie patrzą, jak choćby PR-y. I widać, że mocno preferowany jest Stadler. Również skłaniam się do tego, że w razie odpadnięcia "preferowanego" producenta może wygrać Newag. PESA już ma problemy z dostawami Elfów II.

 • Wiesiek – 24.07.2017

  I tak wygra stadler

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!