TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzy tygodnie bez tramwaju do Milowic
- Opublikowano: 09.11.2018 21:00:26
Trzy tygodnie bez tramwaju do Milowic (foto: TŚ)

Ostatni raz podczas modernizacji ul. Piłsudskiego w Sosnowcu zawieszony zostanie ruch tramwajów do Milowic. Potrwa 3 tygodnie, ale od grudnia tramwaje będą już kursować po dwóch nowych torach.

Ostatni raz podczas modernizacji ul. Piłsudskiego w Sosnowcu zawieszony zostanie ruch tramwajów do Milowic. Potrwa 3 tygodnie, ale od grudnia tramwaje będą już kursować po dwóch nowych torach.

Prace budowlane w ramach zadania pn. "Budowa i modernizacja infrastruktury torowo-sieciowej w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu od ul. Sobieskiego do drogi ekspresowej S86" zbliżają się ku końcowi. – Nadeszła pora, by zlikwidować rozjazdy technologiczne, dzięki którym tramwaje przez cały okres przebudowy kursowały w systemie mijankowym. Teraz w miejscach rozjazdów trzeba wybudować nowe tory i połączyć te fragmenty z pozostałymi, już wybudowanymi odcinkami torowisk – wyjaśnia rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada. Przerwa w ruchu tramwajów potrwa 3 tygodnie – tyle potrzeba, by zrealizować roboty torowe oraz dokończyć prace sieciowe.

W związku z powyższym od poniedziałku 12.11.2018 r. do niedzieli 2.12.2018 r. zmieni się czasowo organizacja ruchu tramwajowego:

• tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Konstantynów Okrzei,

• kursowanie linii nr 24 zostanie zawieszone,

• nocny kurs linii tramwajowej nr 26 ok. godziny 4:00 realizowany będzie na trasie: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Dworzec PKP,

• tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Sosnowiec Dworzec PKP – Kazimierz Górniczy pętla.

Na ww. liniach w niedziele i święta wprowadzona zostanie 30-minutowa częstotliwość kursowania.

• uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 42 kursująca w relacji: Czeladź Kombatantów – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy; linia kursować będzie w soboty w godzinach 10:00 – 19:00 co 60 minut,

• uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-21, kursująca w relacji: Sosnowiec Urząd Miasta – Dworzec PKP – Milowice Hala sportowa, z częstotliwością co 12 minut; linia obsługiwać będzie wszystkie przystanki autobusowe znajdujące się na trasie przejazdu.

Jednocześnie, od poniedziałku 12.11.2018 r. wprowadzone zostaną stałe zmiany w kursowaniu linii tramwajowej nr 22 polegające na zmianie częstotliwości kursowania w niedziele i święta (linia będzie kursować co 30 minut).

Od poniedziałku 3.12.2018 r. ruch tramwajowy na modernizowanym odcinku będzie prowadzony zgodnie z docelową organizacją – po dwóch torach. W grudniu prowadzone będą prace wykończeniowe, a całość robót powinna zakończyć się zgodnie z terminem określonym w umowie – do 29.12.2018 r.

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu jest jednym z zadań "Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" przewidzianego do współfinansowania przez Unię Europejską. Głównym wykonawcą prac jest konsorcjum firm NDI i Balzola. Wartość tego zadania to niespełna 16,78 mln zł netto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
Sosnowiec