TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzy tygodnie bez tramwaju do Milowic
- Opublikowano: 09.11.2018 21:00:26
Trzy tygodnie bez tramwaju do Milowic (foto: TŚ)

Ostatni raz podczas modernizacji ul. Piłsudskiego w Sosnowcu zawieszony zostanie ruch tramwajów do Milowic. Potrwa 3 tygodnie, ale od grudnia tramwaje będą już kursować po dwóch nowych torach.

Ostatni raz podczas modernizacji ul. Piłsudskiego w Sosnowcu zawieszony zostanie ruch tramwajów do Milowic. Potrwa 3 tygodnie, ale od grudnia tramwaje będą już kursować po dwóch nowych torach.

Prace budowlane w ramach zadania pn. "Budowa i modernizacja infrastruktury torowo-sieciowej w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu od ul. Sobieskiego do drogi ekspresowej S86" zbliżają się ku końcowi. – Nadeszła pora, by zlikwidować rozjazdy technologiczne, dzięki którym tramwaje przez cały okres przebudowy kursowały w systemie mijankowym. Teraz w miejscach rozjazdów trzeba wybudować nowe tory i połączyć te fragmenty z pozostałymi, już wybudowanymi odcinkami torowisk – wyjaśnia rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada. Przerwa w ruchu tramwajów potrwa 3 tygodnie – tyle potrzeba, by zrealizować roboty torowe oraz dokończyć prace sieciowe.

W związku z powyższym od poniedziałku 12.11.2018 r. do niedzieli 2.12.2018 r. zmieni się czasowo organizacja ruchu tramwajowego:

• tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Konstantynów Okrzei,

• kursowanie linii nr 24 zostanie zawieszone,

• nocny kurs linii tramwajowej nr 26 ok. godziny 4:00 realizowany będzie na trasie: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Dworzec PKP,

• tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Sosnowiec Dworzec PKP – Kazimierz Górniczy pętla.

Na ww. liniach w niedziele i święta wprowadzona zostanie 30-minutowa częstotliwość kursowania.

• uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 42 kursująca w relacji: Czeladź Kombatantów – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy; linia kursować będzie w soboty w godzinach 10:00 – 19:00 co 60 minut,

• uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-21, kursująca w relacji: Sosnowiec Urząd Miasta – Dworzec PKP – Milowice Hala sportowa, z częstotliwością co 12 minut; linia obsługiwać będzie wszystkie przystanki autobusowe znajdujące się na trasie przejazdu.

Jednocześnie, od poniedziałku 12.11.2018 r. wprowadzone zostaną stałe zmiany w kursowaniu linii tramwajowej nr 22 polegające na zmianie częstotliwości kursowania w niedziele i święta (linia będzie kursować co 30 minut).

Od poniedziałku 3.12.2018 r. ruch tramwajowy na modernizowanym odcinku będzie prowadzony zgodnie z docelową organizacją – po dwóch torach. W grudniu prowadzone będą prace wykończeniowe, a całość robót powinna zakończyć się zgodnie z terminem określonym w umowie – do 29.12.2018 r.

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu jest jednym z zadań "Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" przewidzianego do współfinansowania przez Unię Europejską. Głównym wykonawcą prac jest konsorcjum firm NDI i Balzola. Wartość tego zadania to niespełna 16,78 mln zł netto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
Sosnowiec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.