TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzy kolejne Impulsy w Małopolsce
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.01.2017 15:28:39 5 komentarzy
Trzy kolejne Impulsy w Małopolsce (foto: UMWM)

Tabor Kolei Małopolskich powiększył się o 3 kolejne Impulsy. Pociągi są po odbiorach technicznych i już dziś przewiozą pierwszych pasażerów na trasie Kraków ? Tarnów ? Nowy Sącz ? Krynica.

Tabor Kolei Małopolskich powiększył się o 3 kolejne Impulsy. Pociągi są po odbiorach technicznych i już dziś przewiozą pierwszych pasażerów na trasie Kraków ? Tarnów ? Nowy Sącz ? Krynica.

To kolejne z 13 składów zamówionych przez województwo małopolskie w marcu zeszłego roku. Pasażerowie podróżujący po regionie koleją korzystają już z 6 pociągów dostarczonych przez spółkę Newag w listopadzie 2016 r. Pozostałe 4 pojazdy wyjadą na małopolskie tory w połowie lutego.

Cieszę, się że możemy oddać do użytku turystów i Małopolan kolejne 3 komfortowe pociągi. Od dawna udowadniamy, że kolej jest transportem przyszłości i warto w nią inwestować. Nowe składy od dziś wozić będą pasażerów Kolei Małopolskich na trasie Kraków ? Tarnów ? Nowy Sącz ? Krynica. A już w najbliższy weekend mają do wykonania misję specjalną ? zawieźć kibiców do Zakopanego na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich ? mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa.

W przekazanych dziś Kolejom Małopolskim składach znajduje się 200 miejsc siedzących oraz liczne udogodnienia dla pasażerów, w szczególności dla osób niepełnosprawnych czy rodziców podróżujących z małymi dziećmi. Pociągi są wyposażone m.in. w bezprzewodowy internet, klimatyzację, stojaki na rowery i gniazdka elektryczne. Dodatkowo w pojazdach zamontowano defibrylatory AED, monitoring przedziału pasażerskiego, oraz automaty biletowe. Są nowoczesne, ciche i bezpieczne, cechują się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej. Z zewnątrz wszystkie nowe pociągi pomalowane są na barwy Małopolski. We wnętrzu dominuje kolor szary z zielonymi wykończeniami.

Wszystkie pociągi zakupione przez samorząd małopolski kosztowały ponad 300 mln zł. Zakup taboru dofinansowany został w ramach projektu "Zakup Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych dla rozwoju kolei małopolskich" z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wysokość wsparcia wniosła 175,4 mln zł, pozostała kwota pochodzi z budżetu województwa oraz funduszu kolejowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
Newag
Impuls
 • Uuu – 20.01.2017

  Piekny sprzęt.

 • kolejFAN – 21.01.2017

  Sprzęt fajny, jednak niestety gorszy od imulsów z 1 dostawy - siedzenia są twardsze i brak podłokietników. Druga sprawa - za głośny i za często powtarzający komunikaty system głosowy. Darowaliby sobie te zapowiedzi po angielsku, to ani nie UK ani nie linia lotniskowa.

 • As – 22.01.2017

  Najpiękniejszy pociąg świata.

 • Sa – 22.01.2017

  Mało kolo widziałeś na świecie

 • Rafel – 22.01.2017

  Sa a skąd wiesz? moze był i ten sie wlasnie spodobał?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.