TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzech producentów w dalszej grze o pociągi dla Łotwy. Dwaj z Polski
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.07.2020 10:45:05
Trzech producentów w dalszej grze o pociągi dla Łotwy. Dwaj z Polski

Łotewskie koleje Pasažieru vilciens oceniając wnioski kandydatów chcących zrealizować dostawę pociągów spalinowych, stwierdziła, że trzech na pięciu z nich spełnia wszystkie kryteria wyboru określone w regulaminie.

Łotewskie koleje Pasažieru vilciens oceniając wnioski kandydatów chcących zrealizować dostawę pociągów spalinowych, stwierdziła, że ​​trzech na pięciu z nich spełnia wszystkie kryteria wyboru określone w regulaminie.

Tym samym zostali oni zaproszeni do składania ofert w drugiej turze negocjacji.

W sumie pięciu kandydatów wyraziło zainteresowanie udziałem w zakupie ośmiu nowych pociągów spalinowych. To: Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A., Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., Stadler Polska Sp. z o.o., Метровагонмаш АО i Spółka Kryukovsky Railway Car Construction.

Kryteria określone w regulaminie wyboru spełnia trzech producentów: Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz i Stadler Polska. Otrzymają oni zaproszenie zawierające również specyfikację techniczną. Będzie to okazja do opracowania i złożenia ofert w drugiej turze procedury negocjacyjnej. Z kolei oferta najkorzystniejsza ekonomicznie zostanie wybrana spośród otrzymanych ofert zgodnie z wymogami określonymi w regulaminie.

W przypadku zakupu pociągów JSC "Pasažieru vilciens" wybrała metodę negocjacji, wyjaśniając, że umożliwia ona klientowi ustalenie najlepszych możliwych warunków zamówienia i zakup produktu po najkorzystniejszej ekonomicznie cenie. JSC "Pasažieru vilciens" planuje zawrzeć umowę w sprawie zamówienia do 31 grudnia 2020 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
CAF
Stadler
Łotwa
przetarg