TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzebnica kończy pierwszy etap rowerostrady
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 17.10.2018 10:30:44
Trzebnica kończy pierwszy etap rowerostrady

Gmina Trzebnica zakończyła pierwszy etap projektu, w którego ramach powstanie m.in. ścieżka rowerowa biegnąca po trasie dawnej kolejki wąskotorowej, a także centra przesiadkowe.

Gmina Trzebnica zakończyła pierwszy etap projektu, w którego ramach powstanie m.in. ścieżka rowerowa biegnąca po trasie dawnej kolejki wąskotorowej, a także centra przesiadkowe.

Wart ponad 11 mln zł trzebnicki projekt nosi nazwę "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica". W jego ramach powstanie m.in. 12,5 km tras rowerowych, prawie 150 miejsc parkingowych, dwa centra przesiadkowe, w tym jedno obejmujące budowę nowego dworca autobusowego przy dworcu kolejowym.

Właśnie zakończył się pierwszy etap tego projektu – budowa ścieżki rowerowej z Trzebnicy do Sulisławic.

Ta ścieżka to pierwszy gotowy fragment trzebnickiej "rowerostrady", która finalnie będzie liczyć ponad 25 km. Jest ona ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców, ponieważ sąsiaduje z ruchliwą drogą wojewódzką prowadzącą w kierunku Cerekwicy. Na innych odcinkach trwają intensywne prace, tak, aby jeszcze w tym roku można było dojechać ścieżką do Będkowa, Księginic, Nowego Dworu, Brzykowa, Ujeźdźca Wielkiego oraz trasą dawnej kolei wąskotorowej po Trzebnicy.

Trzonem całego przedsięwzięcia jest budowa nowego dworca autobusowego – przy stacji kolejowej w Trzebnicy - wraz z 36 dodatkowymi miejscami parkingowymi, wiatą na rowery i wiatą postojową. Koszt tych prac to ponad 2 mln zł. Dzięki nowemu dworcowi podróżujący szynobusem do Wrocławia (został on przywrócony w 2009 r.) będą mieli komfortową przesiadkę wprost z pociągu do autobusu lub na odwrót. Dodatkowe miejsca parkingowe przy stacji mają być z kolei ułatwieniem dla tych mieszkańców, którzy dojeżdżają do niej własnymi autami.

Drugie centrum przesiadkowe ma powstać w Brochocinie. Cała inwestycja to kolejny etap rozwoju komunikacji gminnej. Wcześniej wyremontowano teren znajdujący się przed dworcem oraz peron. Powstały nowe miejsca parkingowe i chodnik na ul. Kolejowej.

Warto też wspomnieć, że w zeszłym roku burmistrz Trzebnicy Marek Długozima wspólnie z przedstawicielami 20 podwrocławskich gmin podpisał list intencyjny, która dotyczy ich współpracy w zakresie dalszego rozwoju i współfinansowania Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej, obejmującej także połączenie do Trzebnicy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
kolej
Dolnośląskie