TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trwa montaż Wi-Fi w Pendolino
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.11.2018 19:00:42 1 komentarz
Trwa montaż Wi-Fi w Pendolino (foto: PKP IC)

Montaż Wi-Fi w pociągach Express InterCity Premium trwa – podały w mediach społecznościowych PKP Intercity.

Montaż Wi-Fi w pociągach Express InterCity Premium trwa – podały w mediach społecznościowych PKP Intercity.

Planowany pierwszy pociąg Pendolino z dostępem do bezprzewodowego internetu wyjedzie na tory jeszcze w tym roku – dodaje przewoźnik. 28 sierpnia br. PKP Intercity podpisały umowę z firmą Alstom na instalację urządzeń Wi-Fi we wszystkich składach Express InterCity Premium. Kontrakt opiewa na kwotę 31,7 mln zł i oprócz instalacji Wi-Fi obejmuje również jego utrzymanie świadczone przez 5 lat.

Przewoźnik przypomina, że pociągi Pendolino wzbogacą liczbę składów wyposażonych w dostęp do internetu. W tym momencie sieć Wi-Fi dostępna jest w 171 wagonach PKP Intercity oraz 40 składach zespolonych (PesaDart, Flirt3). Przewoźnik planuje, że do końca 2018 r. Wi-Fi będzie dostępne w 200 wagonach konwencjonalnych i liczba ta będzie stale zwiększana.

W ramach kontraktu pomiędzy PKP Intercity a firmą Alstom, która jednocześnie będzie świadczyła usługę operatora telekomunikacyjnego, zostanie zawarta także odpowiednia umowa powierzenia danych. Tym samym dane użytkowników będą zabezpieczone w sposób należyty i zgodny z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Alstom
Pendolino
  • Edi666 – 29.11.2018

    Wzmacniacze sygnału GSM też montują.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !