TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trwa modernizacja stacji Rzeszów
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.07.2020 09:45:09
Trwa modernizacja stacji Rzeszów (foto: PKP PLK)

Stacja Rzeszów zapewnia coraz lepsza obsługę podróżnym – podały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Stacja Rzeszów zapewnia coraz lepsza obsługę podróżnym – podały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wykonawca kończy kolejne prace. Dwa nowe perony ułatwiają pasażerom podróże. Na peronach są długie wiaty, ławki, tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Nawierzchnia z liniami naprowadzającymi ułatwia poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.

W sierpniu komfort obsługi zwiększy peron nr 3. Na peronie gotowa jest długa wiata. Układana jest nawierzchnia z płyt granitowych. Jeszcze w wakacje wykonawca zamierza uruchomić schody ruchome oraz windy. Przejściem pod torami zapewniony jest dostęp do peronu nr 1 i 2. Wykonywane są pozostałe prace w obiekcie. Blisko 140 m przejście pod torami umożliwi wygodny dostęp do peronów i połączy dwie części miasta. W Rzeszowie dostępność do kolei zwiększył już wybudowany w ramach inwestycji PLK dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni.

Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: "Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)". Wartość umowy z wykonawcą, współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to 205 mln zł netto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
Rzeszów