TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaje Śląskie ruszają z modernizacją torowiska w sosnowieckiej Pogoni
- Opublikowano: 10.05.2018 13:19:55
Tramwaje Śląskie ruszają z modernizacją torowiska w sosnowieckiej Pogoni

Rozpoczyna się realizacja kolejnej inwestycji w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w miastach Metropolii. Od najbliższej soboty 12.05.2018 r. rozpoczną się prace na ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu.

Rozpoczyna się realizacja kolejnej inwestycji w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w miastach Metropolii. Od najbliższej soboty 12.05.2018 r. rozpoczną się prace na ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu.

W ramach zadania pn. "Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu" zmodernizowany zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej od przystanku Pogoń Kościół na ul. Nowopogońskiej do rozjazdu torowego na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i 3 Maja w rejonie wiaduktu kolejowego. To około 1700 metrów toru pojedynczego. Generalnym wykonawcą prac zleconych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. jest krakowska firma TOR-KRAK Sp. z o.o., która ma zrealizować zadanie w terminie do marca 2019 r.

Weekendowe zmiany

W miarę możliwości prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajowego po jednym torze. W tym celu konieczna jest zabudowa rozjazdów technologicznych, która prowadzona będzie w najbliższy weekend. W związku z tym, od godz. 6:20 w sobotę 12.05.2018 r. do godz. 22:00 w niedzielę 13.05.2018 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajów:

• tramwaje linii nr 21 po stronie Będzina będą kursować w relacji: Będzin Cmentarz Komunalny (pętla Będzińska) – Dąbrowa Górnicza Huta Katowice. Ze względu na skierowanie linii 27 do Milowic tramwaje linii 21 na terenie Sosnowca nie będą kursować.

• tramwaje linii nr 24 będą kursować w relacji: Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Zgórze pętla,

• tramwaje linii nr 27 będą kursować w realcji: Kazimierz Górniczy pętla – Milowice pętla,

• tramwaje linii nr 34 będą kursować w relacji: zajezdnia Będzin – Będzin Cmentarz Komunalny (pętla Będzińska).

Na trasie Będzin Cmentarz Komunalny – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Ostrogórska zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-21, obsługująca przystanki autobusowe zgodnie z poniższym:

Będzin Cmentarz Komunalny – Pogoń Akademiki – Pogoń Klub Kiepury – Pogoń Orla – Sosnowiec Estakada – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Ostrogórska – Sosnowiec al. Zwycięstwa – Pogoń Orla – Pogoń Kościół – Pogoń Akademiki – Będzin Cmentarz Komunalny.

Od poniedziałku dwie stałe zmiany

Większość linii tramwajowych wróci na swoje trasy w niedzielę po godz. 22:00, jednak pasażerowie linii nr 27 i 26 będą musieli przyzwyczaić się do zmian na dłużej. – Linia nr 27 nadal będzie kierowana do Milowic i w związku z tym trasa linii nr 26 zostanie skrócona do Dworca PKP w Sosnowcu – zaznacza rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada. Tym samym od poniedziałku 14.05.2018 r. do odwołania:

• tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Dworzec PKP, ze zwiększoną częstotliwością,

• tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Milowice pętla,

• zmieni się rozkład jazdy tramwajów linii nr 24,

• przystanek Pogoń Mariacka dla obu kierunków jazdy nie będzie obsługiwany.

Zadanie pn. "Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu" jest elementem "Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" współfinansowanego przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to ponad 13,5 mln zł netto.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
torowisko
remont
Sosnowiec