TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tory przy Elektrociepłowni Zabrze przebudowane
InfoTram.pl - Opublikowano: 26.05.2018 12:56:05
Tory przy Elektrociepłowni Zabrze przebudowane

11 tygodni trwały prace związane z przebudową fragmentu dwutorowej linii tramwajowej w Zabrzu w rejonie wjazdu na teren elektrociepłowni.

11 tygodni trwały prace związane z przebudową fragmentu dwutorowej linii tramwajowej w Zabrzu w rejonie wjazdu na teren elektrociepłowni. W weekend (26-27.05.2018 r.) likwidowane będą rozjazdy technologiczne, co oznacza dwudniową przerwę w ruchu tramwajów – poinformowały Tramwaje Śląskie.

Prace torowe realizowane były na zlecenie Elektrociepłowni Fortum w Zabrzu, w ramach przebudowy wjazdu na jej teren. – Stare torowisko zostało zdemontowane, a nowe ułożone w nieco innym przebiegu, do którego wyrównana zostanie reszta torowiska podczas modernizacji linii wzdłuż ul. Wolności, planowanej na lata 2019-2020 – wyjaśnia Andrzej Zowada rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Prace torowe prowadzone były przy zachowaniu ruchu tramwajów po jednym torze, który był możliwy dzięki zastosowaniu rozjazdów technologicznych na końcach przebudowywanego odcinka. – Teraz, gdy prace dobiegły końca, rozjazdy można zdemontować, by od poniedziałku można było wznowić ruch tramwajów po dwóch torach – podkreśla Andrzej Zowada.

W związku z tym, od wyjazdów tramwajów w sobotę 26.05.2018 r. do godz. 22:00 w niedzielę 27.05.2018 r. zmieni się organizacja ruchu tramwajów:

• tramwaje linii nr 1 będą kursować w relacji: Ruda Śląska Chebzie pętla – Zabrze Zaborze pętla Lompy wg specjalnego rozkładu jazdy,

• linia tramwajowa nr 4 zostanie zawieszona,

• tramwaje linii nr 5 będą kursować w relacji: Gliwice zajezdnia – Zabrze Biskupice pętla (w kursach powrotnych na trasie Zabrze Biskupice pętla – Gliwice zajezdnia oznaczona jako linia 55),

• uruchomiona zostanie linia nr 31 kursująca w relacji: Gliwice zajezdnia – Zabrze Makoszowy pętla wg specjalnego rozkładu jazdy,

• uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-1, kursująca w relacji: Zabrze Goethego – Zabrze Zaborze pętla z częstotliwością co 15 minut. Autobusy zastępcze nie będą obsługiwały przystanku tramwajowego Zabrze pl. Wolności w obu kierunkach.

Po zakończeniu prac ruch tramwajów zostanie w pełni przywrócony i realizowany po dwóch torach.

Opis tras autobusowej komunikacji zastępczej znaleźć można na stronie www.tramwajeslaskie.eu w zakładce Komunikaty.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
Zabrze
remont