TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Torpol idzie do sądu w sprawie Fabrycznego
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 18.09.2017 22:22:54
Torpol idzie do sądu w sprawie Fabrycznego

Konsorcjum Torpolu złożyło do Sądu Okręgowego w Łodzi pozew o zapłatę łącznie 48,2 mln zł przeciwko Miastu Łódź, PKP PLK i PKP - podał Torpol w komunikacie.

Konsorcjum Torpolu złożyło do Sądu Okręgowego w Łodzi pozew o zapłatę łącznie 48,2 mln zł przeciwko Miastu Łódź, PKP PLK i PKP - podał Torpol w komunikacie.

Spór dotyczy inwestycji Nowa Łódź Fabryczna. Z pieniędzy, których domaga się konsorcjum, ok. 19,3 mln zł może dotyczyć giełdowej spółki.

"Wniesionym pozwem konsorcjum dochodzi roszczeń z tytułu wykonanych i nieobjętych umową z zamawiającym robót dodatkowych w ramach realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego Nowa Łódź Fabryczna (...)" - podano w komunikacie.

W skład konsorcjum - prócz Torpolu - wchodzi włoska firma Astaldi, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Zamawiającymi są PKP Polskie Linie Kolejowe, Miasto Łódź oraz Polskie Koleje Państwowe.

"Konsorcjum w pierwszej kolejności wnosi o zasądzenie od zamawiającego kwot roszczeń z uwzględnieniem podziału wierzytelności poszczególnych członków konsorcjum w stosunku: 40 proc. emitent, 40 proc. Astaldi, 10 proc. Intercor, 10 proc. PBDiM" - napisano w komunikacie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódź Fabryczna
dworzec
Torpol
PKP PLK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.