TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TMH podejmie się pogwarancyjnego serwisu pociągów DP-S w Serbii
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.03.2020 15:45:27
TMH podejmie się pogwarancyjnego serwisu pociągów DP-S w Serbii (foto: TMH)

Zakład Metrovagonmash z Grupy TMH zapewni obsługę pogwarancyjną pociągów z silnikiem wysokoprężnym DP-S produkowanych dla Kolei Serbskich w latach 2011-2016.

Zakład Metrovagonmash z Grupy TMH zapewni obsługę pogwarancyjną pociągów z silnikiem wysokoprężnym DP-S produkowanych dla Kolei Serbskich w latach 2011-2016.

Umowa została zawarta między METROVAGONMASH a lokalnym przewoźnikiem pasażerskim na 2 lata. Prace diagnostyczne i konserwacyjne będą wykonywane przez specjalistów MVM pracujących w Serbii.

Zawarcie umowy zwiększy techniczną gotowość floty pociągów DP-S i zapewni terminowe utrzymanie taboru w okresie pogwarancyjnym.

Pociąg DP-S (oznaczenie serbskie ZhS 711) został opracowany po zwycięstwie Metrovagonmash w międzynarodowym przetargu zorganizowanym przez Koleje Serbskie. Tabor przeznaczony jest do przewozu pasażerów na niezelektryfikowanych liniach o szerokości toru 1435 mm. Pociągi z silnikiem diesla mogą być eksploatowane na liniach bez peronów i wyposażonych w niskie perony. Obecnie DP-S zapewniają transport regionalny na trasach w Serbii.

Prędkość projektowa pociągu wynosi 120 km/h. Łączna liczba miejsc pasażerskich w składzie dwuczłonowym wynosi 120. W każdej jednostce w pobliżu drzwi wejściowych znajduje się wielofunkcyjne pomieszczenie przeznaczone do przewożenia wózków, rowerów, wózków inwalidzkich i dużych bagaży. Przedział pasażerski jest wyposażony w systemy ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji, ostrzeganie wizualne i dźwiękowe, system gaszenia pożarów i nadzór wideo. Są także wyświetlacze LED, na których prezentowana jest trasa przejazdu i inne komunikaty.

Kabina maszynisty jest wyposażona w systemy wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji oraz panele sterowania. Te mają systemy sterowania ruchem i podstawowe funkcje operacyjne. DP-S jest wyposażony w nowoczesne dwuosiowe wózki. Pudło ma specjalną powłokę antygraffiti, która pozwala usunąć napisy i rysunki.

W latach 2011-2016 wyprodukowano 39 pociągów z silnikiem diesla dla Kolei Serbskich. Metrovagonmash zorganizował szkolenie personelu, dostawę części zamiennych i wyposażenia, serwis gwarancyjny wraz ze wsparciem doradczym.

Tabor wyprodukowany przez Transmashholding stanowi około 30% taboru pasażerskiego w Republice Serbii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Transmashholding
Metrovagonmash
Serbia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.