TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TLK Rozewie na Słowację. I na słowackich wagonach
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.10.2019 11:39:16 1 komentarz
TLK Rozewie na Słowację. I na słowackich wagonach

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl PKP Intercity planują od nowego rozkładu jazdy wydłużenie relacji składu TLK Rozewie na Słowację.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl PKP Intercity planują od nowego rozkładu jazdy wydłużenie relacji składu TLK Rozewie na Słowację.

Przez cały rok ma ona zapewniać skomunikowanie Trójmiasta, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia i Katowic z Żyliną. Ciekawostką będzie też zestawienie pociągu. W składzie mają kursować wagony słowackiego przewoźnika ZSSK. Informacje te potwierdził w rozmowie z InfoRail.pl Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Według założeń rozkładu jazdy edycji 2019/2020 pociąg będzie odjeżdżał z Gdyni o 21.17, by do stacji końcowej dotrzeć na 11:44. Po drodze skład zatrzyma się m.in. w Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach. W przeciwnym kierunku wyruszy o 16:27 i do Gdyni dojedzie o 6:45.

W składzie mają nadal kursować wagony z miejscami do leżenia. I będą to jednostki należące do PKP Intercity.

TLK Rozewie jadące na Słowację to jedna z nowości, jakie PKP Intercity zapowiadają w związku z poprawą oferty międzynarodowej. Ciekawostką będzie natomiast niewątpliwie wspomniane zestawienie tego pociągu, właśnie ze słowackich wagonów.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Słowacja
PKP Intercity
wagon
 • Adrian Witczak – 02.10.2019

  Polska kolej wstaje z kolan wagonów. Oczywiście nadal mamy pod dostatkiem 😂😂😂

 • Piotr Łężak – 02.10.2019

  A ja tam się cieszę, że do Polski zawitają słowackie pudła :)

 • Matti Farun – 02.10.2019

  Temat ciekawy, ale artykul tak naprawde o niczym, jedyna informacja to godzina odjazdu z Gdyni i dwa razy powtorzone ze beda wagony ZSSK

 • Kolej w obiektywie Railway in focus Zug in Bewegung – 02.10.2019

  Może być ciekawie, Słowacy mają sporo prawdziwych szrotów, ale to jednak relacja miedzynarodowa.

 • Mateusz Włodarczyk – 02.10.2019

  Słowacka kolej i takie szroty w takiej ilości to nigdzie nie widziałem

 • Karl Stetz – 02.10.2019

  żodyn standard

 • Artur Adamowicz – 02.10.2019

  Durna relacja. Z Gdyni do Katowic dookoła przez Poznań i Wrocław. Chyba po to by by kolej ograł FlixBus.

 • Árkadiusz Bruzda – 02.10.2019

  Mogliby jeszcze zrobić pociągi do stacji Poprad Tatry na Slowacji. Taka TLK Małopolska mogła by tam jezdzic a przynajmniej prowadzić wagony które by sobie Słowacy "wzięli" w Muszynie

 • Krzysztof Pogłódek – 03.10.2019

  Bardzo dobrze. Przez Zyline przebiega główna magistrala Słowacji, i otwiera to drogę do przesiadek na pociągi do Bratysławy, Wiednia czy Budapesztu. A z drugiej strony otwiera to dopływ pasażerów chcących dostać sie nad polskie morze...

 • Mick – 04.10.2019

  Artur Adamowicz, durna relacja?Zamiast pisać bzdury, spójrz na to którędy jechał TLK Rozewie i jakie gdzie przełączał wagony. Obecne Rozewie to ukłon w stronę Górnego Śląska po zabraniu TLK Pogoria. Natomiast przez lata TLK Rozewie odpowiadało za połączenie Sudetów i Dolnego Śląska z Pomorzem Gdańskim i tego nie zmienisz. Obecna trasa jest jak najbardziej słuszna, gdyż nie dojeżdża się do celu na 03:00. Ale ludzie oczywiście nigdy nie pojmą tak banalnych rzeczy jak obiegi składów , a nawet zwykłej ekonomii... Brak słów.

 • Marta Bereśniewicz – 23.11.2019

  A ile będzie tych wagonów? Bo coś mi się wydaje, że tylko dwa i kuszeta. To za mało.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.