TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ten sam bilet na pociąg co na tramwaj i autobus. W Małopolsce
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.09.2017 16:49:40 2 komentarze
fot. malopolska.pl

Od 16 do 22 września wszyscy posiadacze biletów sieciowych KMK, miesięcznych biletów kolejowych strefowych oraz biletów zintegrowanych (Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej), będą mogli bez ograniczeń podróżować wszystkimi pojazdami Krakowskiej Komunikacji Miejskiej oraz pociągami uruchamianymi przez Województwo Małopolskie.

Od 16 do 22 września wszyscy posiadacze biletów sieciowych KMK, miesięcznych biletów kolejowych strefowych oraz biletów zintegrowanych (Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej), będą mogli bez ograniczeń podróżować wszystkimi pojazdami Krakowskiej Komunikacji Miejskiej oraz pociągami uruchamianymi przez Województwo Małopolskie.

Wszystko dzięki inicjatywie województwa oraz Miasta Kraków realizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który przebiega w tym roku pod hasłem "Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna". Integracja transportu publicznego w Małopolsce od lat jest jednym z naszych priorytetów. Tylko w tej perspektywie finansowej na integrację transportu kolejowego w województwie przeznaczyliśmy ponad 125 mln zł. Nieustannie rozwijamy system Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, inwestujemy w nowy tabor i ekologiczne autobusy, a niespełna dwa lata oddaliśmy do użytku mieszkańców regionu zintegrowany bilet, umożliwiający korzystanie z różnych środków transportu oraz parkingów typu Park&Ride. Mam tu na myśli Małopolską Kartę Aglomeracyjną, której funkcje wciąż rozszerzamy – mówi marszałek województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Dzięki inicjatywnie Województwa Małopolskiego oraz współpracy Miasta Krakowa z Kolejami Małopolskimi i Przewozami Regionalnymi od najbliższej soboty przez cały przyszły tydzień obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów okresowych Komunikacji Miejskiej w Krakowie i biletów kolejowych. Co za tym idzie, wszyscy posiadacze ważnych biletów miesięcznych KMK (zarówno sieciowych jak i aglomeracyjnych), miesięcznych biletów kolejowych oraz biletów zintegrowanych będą mogli bez ograniczeń podróżować wszystkimi pojazdami Krakowskiej Komunikacji Miejskiej oraz pociągami uruchamianymi przez Województwo Małopolskie.

Partnerem akcji jest Spółka Unicard S.A. – operator systemu MKA, która dla wybranych osób posiadających ważne bilety zintegrowane zakupione za pośrednictwem systemu MKA przewidziała niespodziankę.

Honorowanie biletów odbywać się będzie na następujących zasadach:

W pociągach Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych honorowane będą miesięczne bilety sieciowe (imienne i na okaziciela):

ważne w strefie biletowej I KMK – bilety będą uprawniały do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami w strefie kolejowej 0,

ważne w strefie biletowej I i II KMK – bilety będą uprawniały do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami w strefach kolejowych: 0, I, II.

W autobusach i tramwajach KMK honorowane będą bilety kolejowe miesięczne strefowe:

ważne w strefie kolejowej 0 – bilety będą uprawniały do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami w strefie biletowej I KMK.

ważne w strefie kolejowej: I, II lub III – bilety będą uprawniały do nieograniczonej liczby przejazdów w I i II strefie biletowej KMK.

Pasażerowie posiadający okresowe Bilety Miesięczne Zintegrowane imienne upoważniające

do przejazdów:

wszystkimi liniami w ramach strefy biletowej I KMK - będą uprawnieni do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KMŁ i PR w strefie kolejowej 0,

wszystkimi liniami w ramach strefy biletowej I i II KMK – będą uprawnieni do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KMŁ i PR, w strefach kolejowych: 0, I, II,

pociągami w strefie kolejowej 0, będą uprawnieni do nieograniczonej liczby przejazdów

w I strefie biletowej KMK,

pociągami w strefie kolejowej: I, II lub III będą uprawnieni do nieograniczonej liczby przejazdów w I i II strefie biletowej KMK.

Zasięg poszczególnych stref:

Strefy biletowe KMK:

Strefa biletowa I KMK – strefa obejmuje terytorium Gminy Miejskiej Kraków

w jej granicach administracyjnych,

Strefa biletowa I i II KMK – strefa obejmuje terytoria Miast i Gmin, które przystąpiły

do porozumień z Gminą Miejską Kraków w sprawie integracji lokalnego transportu zbiorowego (tj. Kraków, Czernichów, Iwanowice, Kocmyrzów – Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Słomniki, Skała, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki).

Strefy kolejowe:

Strefa kolejowa 0 – strefa ograniczonymi stacjami: Kraków Lotnisko/Airport, Kraków Mydlniki Wapiennik, Kraków Batowice, Kraków Bieżanów, Kraków Bieżanów-Drożdżownia, Kraków Sidzina,

Strefa kolejowa I – strefa ograniczona stacjami: Kraków Lotnisko/Airport, Zabierzów, Baranówka, Węgrzce Wielkie, Wieliczka Rynek-Kopalnia, Skawina,

Strefa kolejowa II – strefa ograniczona stacjami: Kraków Lotnisko/Airport, Wola Filipowska, Słomniki, Kłaj, Wieliczka Rynek-Kopalnia, Radziszów,

Strefa kolejowa III – strefa ograniczona stacjami: Kraków Lotnisko/Airport, Chrzanów, Miechów, Bochnia, Wieliczka Rynek-Kopalnia, Kalwaria ZebrzydowskaSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
bilet
  • dren – 14.09.2017

    Róbmy w Krakowie SKM

  • Tomek – 15.09.2017

    Przecież się już robi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!