TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tak wygląda nowy Flirt dla BLS
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.02.2020 14:45:22 1 komentarz
Tak wygląda nowy Flirt dla BLS (foto: BLS)

BLS pokazała zdjęcia nowego Flirta. Jak podano dziś (26 lutego) rano skład został przekazany z Bussnang do Erlena w celu uruchomienia.

BLS pokazała zdjęcia nowego Flirta. Jak podano dziś (26 lutego) rano skład został przekazany z Bussnang do Erlena w celu uruchomienia.

Przypomnijmy, że spółka zamówiła 52 pojazdy typu Flirt najnowszej, trzeciej generacji. Zakup pojazdów jest związany z planowaną rozbudową połączeń regionalnych.

Umowa została podpisana w styczniu 2018 roku, a budowa pierwszego pojazdu ruszyła na początku 2019 roku. Spółka BLS będzie sukcesywnie włączała nowe pociągi do eksploatacji w latach 2021 - 2025. Nowe pociągi będą miały długość 105 metrów. Pociągi dla szybkiej kolei miejskiej (28 jednostek) i ruchu RegioExpress (24 jednostki) będę technicznie identyczne. Oba pojazdy będą posiadały niskopodłogowe, obszerne strefy wejścia z miejscami stojącymi, duże okna, półki na bagaże, gniazdka elektryczne w 1. i 2. klasie oraz urządzenia zapewniające dobry zasięg sieci komórkowych. Pociągi dla RegioExpress będą dodatkowo wyposażone w strefę gastronomiczną.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
BLS
Flirt
  • DarekP – 29.02.2020

    Trzeba przyznać, że ładnego dzioba mają. U nas takch nie ma, to trzeba popatrzeć na cudze.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!