TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tak świętował Stadler [ZDJĘCIA]
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.06.2017 13:53:01 5 komentarzy
Tak świętował Stadler

To już 10 lat. Stadler świętował dekadę obecności w Polsce. Był tort i okolicznościowe przemówienia. Wszystko w siedleckiej fabryce producenta w towarzystwie pierwszego wyprodukowanego tam Flirta.

To już 10 lat. Stadler świętował dekadę obecności w Polsce. Był tort i okolicznościowe przemówienia. Wszystko w siedleckiej fabryce producenta w towarzystwie pierwszego wyprodukowanego tam Flirta i najnowszego składu dla kolei norweskich.

Jubileusz polskiego oddziału wpisuje się w 75-lecie istnienia Grupy Stadler. Gdy zaczynali była ich garstka, około 30 osób. Teraz zakład w Siedlcach zatrudnia ponad 700 osób i eksportuje swoje wyroby do Holandii, Włoch, Norwegii, Włoch, na Węgry, a niedługo do Wielkiej Brytanii. 85% produkcji kieruje na eksport, ale 15% to pojazdy dla polskich producentów. Łącznie wyprodukowano ich 54 – dla Kolei Mazowieckich, Kolei Śląskich, ŁKA i PKP Intercity. Do końca marca br. rękami siedleckich pracowników zbudowanych zostało 360 pociągów, których wskaźnik niezawodności wynosi za rok 2016 aż 99%! Z zakładem współpracuje ponad 32 tysięcy osób z ponad 2 tysięcy małych, średnich i większych polskich przedsiębiorstw.

Od początku działalności w Polsce firma zainwestowała w rozwój siedleckiego zakładu ponad 120 mln zł. Aktualnie za ponad 40 mln powiększono hale produkcyjne, w których m.in. pracuje część z ponad 700 wykwalifikowanych pracowników z Siedlec i okolic. To 10% całego potencjału pracowniczego Grupy. Powoduje to, że zakład jest jednym z większych lokalnych pracodawców. Stadler założył spółkę joint-venture z polskim producentem autobusów Solaris, wskutek czego będzie produkować tramwaje. Jak już informowaliśmy w InfoTram.pl budowa wagonów dla Ostrawy ruszy we wrześniu.

A tymczasem zobaczcie jak Stadler Polska świętował swoje 10-lecie :)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stadler
Siedlce
mazowieckie
 • kubex.. – 05.06.2017

  Miło że do artykułu dodano zdjęcia, ale ciekaw jestem jak wyglądał owy skład dla kolei norweskich, bo mazowieckiego myślę że większość czytelników widziała.

 • InfoRail.pl – 05.06.2017

  Zdjęcia poglądowe dodane.

 • sprzątacz – 05.06.2017

  Ale czysto u tego Stadlera. jak w Szwajcarii!

 • kolejFAN – 06.06.2017

  DO INFORAIL.PL: zdjęcie starego flirta KM z każdej możliwej strony, a zdjęć flirta dla kolei norweskich tylko dwa razy i sama mordka. tak ciężko było go obfotografować go wewnątrz i z boku?

 • DarekP – 07.06.2017

  Przede wszystkim - gratulacje. A potem życzenia takiego rozwoju w kolejnych 10 latach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!