TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tak będzie wyglądał Bombardier Flexity dla Zurichu
InfoTram.pl - Opublikowano: 18.05.2018 14:36:10
Tak będzie wyglądał Bombardier Flexity dla Zurichu

Verkehrsbetriebe Zürich i Bombardier Transportation zaprezentowali model, w skali 1:1, nowego tramwaju Flexity.

Verkehrsbetriebe Zürich i Bombardier Transportation zaprezentowali model, w skali 1:1, nowego tramwaju Flexity.

W marcu zeszłego roku Bombardier Transportation i VBZ podpisali kontrakt na dostawę 70 niskopodłogowych tramwajów, dostosowanych do potrzeb i krajobrazu Zurychu.

Cechy konstrukcyjne tramwaju Flexity sprawiają, że jest on wyjątkowo przystępnym, wygodnym i wydajnym pojazdem – podał producent. W 100% niskiej podłogi ułatwi wsiadanie i wysiadanie pasażerów, a system wspomagania motorniczego poprawi bezpieczeństwo pasażerów i pieszych. Dla wygody i komfortu pasażerowie będą mogli ładować urządzenia za pomocą złączy USB. System świateł LED wskaże, czy drzwi są zablokowane.

Tramwaj oferuje również eleganckie i higieniczne drewniane siedzenia oraz dużo otwartej przestrzeni, co jeszcze bardziej zwiększy przepustowość systemu transportowego w Zurichu. W swojej prezentacji dyrektor VBZ, dr Guido Schoch, powiedział, że VBZ szuka optymalnego rozwiązania, które zapewni najlepsze wrażenia z podróży. Ten ekskluzywny model Flexity, unikalny, bo przygotowany specjalnie dla miasta Zurych, odpowiada na jego potrzeby.

Umowa zawiera opcję dla kolejnych 70 pojazdów. Pierwsze tramwaje Flexity mają wejść do eksploatacji w Zurychu w maju 2020 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
Zurich
Flexity
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.