TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szynobusy PKM nie będą już wyły?
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.02.2019 10:58:46
Szynobusy PKM nie będą już wyły? (foto: PKM)

PKP SKM, przewoźnik obsługujący połączenia na linii PKM, wymienia pompy w eksploatowanych jednostkach SA136.

PKP SKM, przewoźnik obsługujący połączenia na linii PKM, wymienia pompy w eksploatowanych jednostkach SA136.

To właśnie one wyły, powodując, że pociągi były głośne, na co narzekali i pasażerowie i okoliczni mieszkańcy. Ostatnio po naprawie wróciła jednostka SA136-016, z wymienioną pompą, która jest cichsza. Elementy te mają zostać wymienione we wszystkich hałasujących składach. Ale sukcesywnie.

Przewoźnik zabrał się za naprawy pociągów, którym groziło nawet uziemienie. Ale jednocześnie wyjaśnia, że nie było to proste. To nie jest tak, że pompy zaczęliśmy naprawiać dopiero pod presją uziemienia pociągów. Tych części nie da się kupić w każdym sklepie z pompami. Zapasowych nie mieliśmy, bo wg. producenta powinny jeszcze długo działać bez konieczności regeneracji – twierdzi PKP SKM.

Liczymy się też z tym, że w kolejnych szynobusach mogą zacząć hałasować i przygotowujemy się na taką ewentualność. Jeżeli któryś używany przez nas pojazd zacznie hałasować, dajcie nam znać. Naprawimy go niezwłocznie – dodaje przewoźnik.

Przypomnijmy, że w gestii PKP SKM na linii PKM pozostały tylko składy PESY. Pozostałe pociągi, wyprodukowane przez Newag, zostały przekazane do Przewozów Regionalnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
PKM
SA136