TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szybciej z Łodzi do Tomaszowa Maz. Ale najpierw objazdy
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 30.05.2018 12:31:53
Szybciej z Łodzi do Tomaszowa Maz. Ale najpierw objazdy (foto: PKP PLK)

Szybsze podróże koleją z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego ma zapewnić wymiana torów na odcinku między Koluszkami a Mikołajowem. Prace, w ramach wartej 18-milionów inwestycji PKP PLK, trwają od marca i zakończą się w październiku.

Szybsze podróże koleją z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego ma zapewnić wymiana torów na odcinku między Koluszkami a Mikołajowem. Prace, w ramach wartej 18-milionów inwestycji PKP PLK, trwają od marca i zakończą się w październiku.

O dotychczasowych przebiegu robót i jego kolejnych etapach poinformował we wtorek PAP zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Podkreślono, że efektem modernizacji odcinka między stacją Koluszki a stacją Mikołajów będzie zwiększenie przepustowości trasy oraz szybsze podróże z Łodzi do Tomaszowa Maz., a także sprawniejsze połączenie linii Warszawa – Katowice (tzw. Wiedenki) z trasą do Tomaszowa Maz. i Radomia. Nowa infrastruktura umożliwi pociągom pasażerskim jazdę z prędkością 100 km/h, przy obecnie - ok. 60 km/h. W ramach inwestycji wyremontowany zostanie również peron na stacji Słotwiny.

Prace rozpoczęły się w marcu i potrwają do października br. W pierwszym etapie, zaplanowanym do połowy lipca, przebudowywane będą urządzenia sterowania ruchem na ponad 2-kilometrowym odcinku pomiędzy stacjami Słotwiny a Mikołajów. Kolejny etap modernizacji realizowany będzie od 16 lipca. Wówczas wymienione zostanie ponad 1,5 km torów na odcinku Koluszki – Słotwiny i stacji w tej miejscowości oraz 11 rozjazdów.

"Peron zyska nowe ławki, wiaty, barierki ochronne oraz nawierzchnię dostosowaną do potrzeb osób niedowidzących. Na stacji Słotwiny zainstalowane zostaną też nowe urządzenia sterowania ruchem i nowa sieć trakcyjna. Między Koluszkami a Słotwinami wzmocniona zostanie konstrukcja jednego mostu oraz przepustu" – informuje PKP PLK.

W związku z zaplanowanymi robotami, od połowy lipca do października na odcinku Koluszki – Tomaszów Maz. wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza dla pociągów regionalnych. Zmienioną trasą - przez Korytów z pominięciem stacji Skierniewice i Koluszki - pojadą natomiast pociągi PKP Intercity.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Tomaszów Mazowiecki
remont
PKP PLK