TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szybciej z Łodzi do Kutna
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.05.2018 15:59:34 1 komentarz
Szybciej z Łodzi do Kutna (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe podały, że przygotowują się do modernizacji linii kolejowej z Łodzi do Kutna (nr 16).

PKP Polskie Linie Kolejowe podały, że przygotowują się do modernizacji linii kolejowej z Łodzi do Kutna (nr 16).

Ogłoszony został przetarg na prace między Ozorkowem a Łęczycą. Inwestycja poprawi dostęp koleją do Łodzi z kierunku północnego. Pociągi pasażerskie przyspieszą do 120 km/h. Na stacjach zostaną wybudowane nowe perony przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Modernizacja pozwoli na sprawniejszy przewóz towarów.

Linia Łódź – Kutno to trasa łącząca aglomerację łódzką z magistralą Warszawa – Poznań. Obecnie pomiędzy Ozorkowem i Łęczycą pociągi jadą 70 km/h. Po zakończeniu prac składy pasażerskie przyspieszą do 120 km/h a towarowe do 100 km/h.

Podróżni otrzymają nowe wyższe perony na stacjach Ozorków i Łęczyca oraz przystanku Sierpów, które zostaną wyposażone w nowe wiaty, ławki, gabloty informacyjne, system oznakowania dotykowego oraz stojaki rowerowe. Do peronów będą prowadziły dojścia w poziomie torów dostosowane do obsługi osób o ograniczonej zdolności poruszania się – poinformowały PKP PLK.

Inwestycja obejmie ok. 17 km torów, 2 mosty, 4 przepusty oraz 18 rozjazdów. Przebudowany zostanie układ torowy na stacjach Ozorków i Łęczyca. Wymieniona zostanie sieć trakcyjna. Na stacji Ozorków powstanie LCS, który usprawni kierowanie ruchem.

Zadanie "Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na linii kolejowej nr 16 na odcinku Ozorków – Łęczyca od km 35,884 do km 47,397 linii kolejowej nr 16" w ramach projektu pn.: "Prace na liniach kolejowych nr 15, 16 na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno" zostanie zrealizowane do końca 2022 roku. Szacunkowa wartość to ok. 121 mln zł. Inwestycja została zapisana w Krajowym Programie Kolejowym. Realizacja planowana ze środków budżetowych.

W ramach prac na linii Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno zostaną wykonane również prace na odcinkach Łódź Kaliska – Zgierz; Zgierz – Ozorków oraz Łęczyca – Kutno. Pierwszy planowany do realizacji jest odcinek Łódź Kaliska – Zgierz. Po zakończeniu prac na tym odcinku, w 2020 r. rozpoczną się roboty równolegle na dwóch odcinkach: Zgierz – Ozorków i Ozorków – Łęczyca. Ostatnim etapem będzie przebudowa odcinka Łęczyca – Kutno. Trasa ma być przebudowana do końca 2023 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Łódź
Kutno
  • Kaszebe – 17.05.2018

    Tiaaaa ale dalej zostanie jeden tor czyli szału nie ma. nawet jeśli zwiększy się prędkość to przy najmniejszej obsuwie z krzyżowania nici a znając nawyki P.L.K. to wykreśli postoje techniczne które sprawią że czas podróży skróci się o 10 góra 15 minut. Szału nie ma,d.py też nie urywa,ot zwykła propaganda.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.