TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sześć razy szybciej na trasie Szczecin – Świnoujście!
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.07.2019 10:02:21
Sześć razy szybciej na trasie Szczecin – Świnoujście! (foto: mat. pras.)

Na kolejowej trasie ze Szczecina do Świnoujścia PKP Polskie Linie Kolejowe odnawiają most nad rzeką Dziwną. Dwustumetrowa konstrukcja na Wyspę Wolin jest remontowana za 25 mln zł – podała spółka.

Na kolejowej trasie ze Szczecina do Świnoujścia PKP Polskie Linie Kolejowe odnawiają most nad rzeką Dziwną. Dwustumetrowa konstrukcja na Wyspę Wolin jest remontowana za 25 mln zł – podała spółka.

Dzięki temu pociągi pojada nawet 6-krotnie szybciej – z prędkością do 120 km/h. Wzmocniona przeprawa umożliwi sprawny transport cięższych ładunków do portu w Świnoujściu.

PKP PLK podały, że na linii Szczecin– Świnoujście rozpoczęły się roboty na moście prowadzącym na Wyspę Wolin. Wyremontowany zostanie obiekt o długości ponad 200 metrów, na którym znajdują się trzy przęsła stalowej konstrukcji – każdy z nich o długości 66 metrów i wadze 165 ton. Odnowiona konstrukcja mostu pozwoli nawet na 6-krotne podniesienie prędkości pociągów – z 20 km/h do 120 km/h.

Prace bez wpływu na ruch pasażerski

Prace na moście nad rzeką Dziwną będą prowadzone w dwóch etapach. Aktualnie na moście prowadzona jest rozbiórka torów przed i za obiektem. Wykonawca stawia rusztowania przy filarach. Prace w tej chwili prowadzone są przy torze nr 1. Po zakończeniu wszystkich prac po jednej stronie mostu, roboty rozpoczną się na torze nr 2. Przez przeprawę przejeżdża łącznie około 46 pociągów towarowych i pasażerskich w ciągu doby. Roboty zostały zaplanowane w taki sposób, by nie powodować utrudnień w ich kursowaniu .

W ramach prac wykonawca wymieni tory oraz słupy sieci trakcyjnej. Zostanie wzmocniona konstrukcja obiektu. Poprawi się także estetyka mostu. Metalowa konstrukcja zostanie pomalowana oraz odnowione zostaną filary i przyczółki. Wzmocniony zostanie także nasyp przed i za mostem, co podniesie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

Podróżni z efektów prowadzonych prac skorzystają już pod koniec 2020 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
most
Szczecin
remont
Świnoujście
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !